Куди звертатись багатодітним родинам Добропільщини

Багатодітна родина – це сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

До складу багатодітної сім’ї включаються діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Батькам і дітям з багатодітних сімей після оформлення необхідних документів видають посвідчення, що підтверджують статус багатодітної родини. Посвідчення видаються безоплатно!

На сайті Добропільської міської ради опубліковані документи для отримання статусу багатодітної родини:

Для оформлення статусу багатодітної сім'ї та отримання посвідчення одному з батьків необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації та подати такі документи:

— заяву одного з батьків про видачу посвідчень;

— копії свідоцтв про народження дітей;

— копії свідоцтва про шлюб (крім батьків, які не перебувають у шлюбі);

— копії сторінок паспорта громадянина України батьків з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату видачі паспорта та місце реєстрації;

— копію посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями  або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;

— довідку про склад сім’ї;

— фотокартки (батьків та дітей віком від 6 до 18 років) розміром 3х4;

— довідку із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

— довідку про реєстрацію місця проживання або перебування особи під час навчання (для осіб від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання);

— довідку структурного підрозділу районної, районної в м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної в місті (у разі її утворення) ради про те, що батькам за місцем реєстрації посвідчення не видавалися (у разі, коли зареєстроване місце проживання батьків різне);

— у разі народження дитини за межами України – копії свідоцтва про народження дитини з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.


Зверніть увагу:

 у разі переміщення багатодітної сім’ї з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, до іншої адміністративно-територіальної одиниці посвідчення видаються одному з батьків за місцем реєстрації після подання вищезазначених документів та подання додатково копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб з відміткою територіального підрозділу ДМС про реєстрацію їхнього місця проживання.

Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї. Для продовження строку дії посвідчень батьками до Центру надання адмністративних послуг подається довідка про склад сім'ї, копії свідоцтв про народження дітей та/або довідка із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).
Термін дії посвідчення, як правило, продовжується на півроку. Якщо дитина буде продовжувати навчатись у наступному семестрі, слід буде поновити довідку з місця навчання.

За додатковою інформацією звертатися до відділу у справах сім’ї та молоді Добропільської міської ради за адресою: вул. Перштравнева, 83, каб. 508.

- Реклама -