До учнів НВК у Покровську завітав лектор-волонтер «Студентського братства»

Вчора, 30 січня у Покровську, в НВК №1 у рамках всеукраїнського проекту «Через власний приклад» Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання “Студентське братство” провело відкриту лекцію з громадянської освіти.

Старшокласники побачили телесюжети з молодіжними «історіями успіху» про те, як ще зі шкільної лави можна проводити успішні громадські акції та просвітницькі заходи.

Перед покровськими старшокласниками виступив їх майже одноліток — 18-річний лектор Всеукраїнського молодіжного громадського об’єднання “Студентське братство” Дмитро Філоненко.

Дмитро Філоненко розповів, що до Студентського братства він залучився лише 2 місяці тому під час аналогічної презентації проекту «Через власний приклад» на історичному факультеті київського університету імені Т.Шевченка. Першокурсник виявив бажання залучитися до активної громадської діяльності, відразу пройшов тренування і навчився проводити мотивуючі лекції для молодіжних аудиторій.

Сьогодні Донецька область вже 9 регіон, де Дмитро як лектор-волонтер проводить лекції з тематики  залучення молоді до громадської активності.  Крім того, протягом січня Дмитро із колегами зі Студентського братства особисто провідали героїв багатьох документальних правозахисних та історичних фільмів, які проживають на Волині, на Прикарпатті, у Львові. Саме ці фільми волонтери Студентського братства показують у школах.

Наприклад, фільм, за який присуджено Національну Шевченківську премію — «Загадка Норильського Повстання» — документальна стрічка про унікальне в світовій історії повстання політичних в’язнів сибірського  ГУЛАГу, в якому на чолі з українцями об’єдналися політичні в’язні з усіх республік Радянського Союзу та вибороли право називатися за іменами, а не за номерними знаками, які використовувалися як в гітлерівських, так і сталінських концтаборах.

Під час презентації школярі побачили і обговорили телесюжети з молодіжними «історіями успіху» про те, як ще зі шкільної лави можна проводити успішні громадські акції і просвітницькі заходи – екоуроки — для захисту довкілля, формування екосвідомості, популяризації адаптованого до зміни клімату озеленення у містах, кіноуроки – для розвитку історичної, правової та громадянської свідомості молоді. 

За результатами заходу охочі старшокласники записалися у волонтери. Студентське братство надалі навчатиме їх, як розвивати свої лідерські, ораторські та організаторські здібності. Також вони виявили бажання навчитися громадським просвітницьким заходам і записалися до волонтерської групи з організації кіно- та екоуроків для своїх однолітків власній та сусідніх школах.

Лекція для старшокласників відбулася у межах  проекту «Через власний приклад», який здійснює ВМГО «Студентське братство» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яка впроваджується організацією Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

- Реклама -