ДонНТУ-переселенець у Покровську отримав нове унікальне лабораторне обладнання

20 січня на кафедрі «Хімічні технології» ДВНЗ ДонНТУ у рамках початку роботи за державною науковою темою Д-02-18 «Розробка науково-технологічних основ ресурсозберігаючого і екологічно безпечного способу створення сучасних вуглецевих композитів» (було здійснено запуск у експлуатацію найновітнішого обладнання – приладу ІІРТ-АМ, придбаного в рамках міжнародного проекту TEMPUS RETHINK. Про це повідомляється на сайті навчального закладу.

Прилад ІІРТ-АМ використовують для дослідження швидкості витікання розплавленого термопласта при заданій температурі та тиску. Самим важливим є можливість визначення індексу плинності розплаву у відповідності до стандарту ISO 1133. Ця унікальна установка визначає потік розплаву будь-яких полімерів, таких як поліетилен, поліпропілен, пластик з нейлону та інші.

Використання приладу ІІРТ-АМ надасть можливість виконувати унікальні лабораторні дослідження в рамках навчального процесу для студентів спеціальності «Хімічні технології та інженерія». Для цього розробляються нові лабораторні роботи з дисциплін «Хімія і фізика високомолекулярних сполук» та «Основи технології композиційних матеріалів». А для аспірантів та магістрів кафедри «Хімічні технології» відкриваються нові можливості проведення сучасних наукових досліджень з розробки нових наукоємних матеріалів – вуглецевих композитів. У найближчих перспективах кафедри хімічних технологій – співробітництво з науковими установами та підприємствами-партнерами.

Євген Збиковський, завідувач кафедри хімічних технологій

В’ячеслав Каулін, доцент кафедри хімічних технолог

- Реклама -