Травмування та смерть на підприємствах у Добропільському регіоні: аналіз за 2017 рік

В минулому році на підконтрольних підприємствах відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні загальна кількість травмованих працівників на виробництві збільшилась. Теж саме стосується нещасних випадків із смертельним наслідком…
Відділ гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні здійснює державний нагляд на підприємствах, які розташовані на території Добропільського регіону  Донецької області. Під наглядом знаходяться  9  суб’єктів господарювання, до яких входять 374 виробничих об’єктів, у тому числі 5 шахт ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» (шахти «Добропільська», «Алмазна», «Білицька», «Новодонецька», «Піонер») ТДВ «Шахта «Білозерська», «ТОВ Техіновація» шахта «Свято-Покровська», ПАТ «ДТЕК Октябрська ЦЗФ» ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ», Філія Добропільське Енергопідприємство ДТЕК «Добропіллявугілля».
Аналіз стану промислової безпеки на підконтрольних підприємствах відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні свідчить про те, що загальна кількість травмованих працівників на виробництві за 12 місяців 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 3% або на 2 потерпілих (81 проти 79).
Розподіл загального виробничого травматизму по підприємствам
Кількість нещасних випадків із смертельним наслідком, пов’язаних з виробництвом, за 12 місяців 2017 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 2 працівника (3 проти 1). Смертельні випадки сталися на наступних підприємствах:
— 19 травня 2017 року на Шахті «Алмазна» ВСП «Шахтоуправління Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» внаслідок раптового погіршення стану здоров’я у зв’язку з ішемічною хворобою серця;
— 14 червня 2017 року на Шахті «Свято-Покровська» ТОВ «Укрвуглесервіс» внаслідок ураження технічним електрострумом;
— 14 грудня 2017 року на шахті Шахті «Алмазна» ВСП «Шахтоуправління Добропільське» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» внаслідок раптового погіршення стану здоров’я у зв’язку з ішемічною хворобою серця.
При проведені аналізу виробничого травматизму встановлено, що на   підконтрольних підприємствах відділу гірничотехнічного нагляду у Добропільському регіоні виріс виробничий травматизм з тяжкими наслідками на 120% або на 6 потерпілих (11 проти 5).
Розподіл важких травм по підприємствам
Відповідно до зростання  виробничого травматизму з тяжкими наслідками збільшилось число днів непрацездатності внаслідок нещасних випадків на 67,3% або на 1730 днів (4299 проти 2569), та коефіцієнт тяжкості травматизму виріс на  67,5% або на 22,2 (55,1 проти 32,9).
Зростання виробничого травматизму відбувається при зменшені  кількості видобутку вугілля на24,934 тис. тонн, та зменшенні кількості трудящих на підприємствах на 6,1% або на 556 працівника (9134 проти 8578).
Найбільш небезпечними місцями травмування є похилі та горизонтальні загальношахтні гірничі виробки, так у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшилось травмування працівників у  загальношахтних гірничих виробках  на 43,75% або на 14 випадків (46 проти 32).
Розподіл  травм по місцям нещасних випадків на виробництві
Дані показники свідчать, що при зменшенні кількості видобутку вугілля, та зменшенні кількості трудящих на підприємствах якість і кількість оглядів та обслуговування загальношахтних гірничих виробках є не належному рівні. Інженерно-технічні працівники дільниць шахтного транспорту, конвеєрного транспорту, вентиляції та техніки безпеки не звертають увагу на стан кріплення та умови утримання гірничих виробок.
По видам  подій  нещасні випадки за 12 місяців 2017 року розподілилися:
обвалення та обрушення породи, ґрунту тощо – 7 випадків;
падіння потерпілого – 12 випадків;
вибух газу та пилу – 4 випадки;
дія рухомих деталей обладнання, машин і механізмів – 4 випадки;
транспортування вантажів та людей – 5 випадки;
інші причини – 31 випадки;
Розподіл травм по причинам настання нещасних випадків які сталися, внаслідок:
невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 31 випадок;
невиконання посадових обов’язків – 6 випадків;
порушення технологічного процесу – 9 випадків;
незадовільний технічний стан транспортних засобів – 2 випадки;
незадовільний технічний стан об’єктів  – 2 випадки;
незадовільне функціонування системи управління охороною праці  – 3 випадки;
допуск  до  роботи  без навчання та перевірки знань з охорони праці – 2 випадки;     
залучення до  роботи  працівників  не  за  спеціальністю  (професією) – 1 випадок;     
незадовільні фізичні дані або стан здоров’я – 4 випадка;      
особиста необережність потерпілого – 9 випадків;
інші причини – 12 випадків.
ПРОПОЗИЦІЇ
З урахуванням визначення найбільш травмонебезпечних підприємств пропонується:
посилити якість превентивних заходів шляхом:
– посилення моніторингу стосовно своєчасного проведення роботодавцями заходів щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якості проведеного навчання працівників, що залучаються до робіт підвищеної небезпеки;
– підбору тематики консультацій, лекцій та семінарів з урахуванням вивчення матеріалів нещасних випадків смертельного та загального характеру;
– вжиття повною мірою заходів інспекторського реагування під час проведення позапланових перевірок та у ході проведення  спеціальних розслідувань нещасних випадків. 

- Реклама -