Ще четверо мешканців Покровська втратили свої заощадження через шахраїв

Майже 28 тисяч гривень вдалося зняти зловмисникам з банківських карток мешканців Покровської оперативної зони. В усіх випадках аферисти застосовували перевірені схеми – «Вашу картку заблоковано», «Вам необхідно збільшити кредитний ліміт», «Назвіть свої персональні дані для уточнення». 

Так, четверо мешканців Покровська та Покровського району втратили свої заощадження, які знаходились на банківських рахунках. Більше 10 тисяч гривень втратили громадяни віком від 30 до 73 років одразу після спілкування із «співробітниками банків». Зловмисники дізнавалися персональні дані та пін-коди довірливих власників банківських карток, а потім «вдало» цим скористались, залишивши останніх без грошей.

За всіма фактами співробітники поліції відкрили кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» та ст.185 «Крадіжка». Винні в скоєному будуть притягнуті до кримінальної відповідальності відповідно до санкцій цих статей.

Правоохоронці вкотре нагадують громадянам прості правила, які допоможуть не стати жертвами зловмисників:

— при телефонуванні на Ваш мобільний телефон (отриманні смс-повідомлення про блокування платіжної картки чи наявності невідомої раніше заборгованості перед банком) осіб, які представляються працівниками банку, не повідомляти їм ніякої інформації про свою платіжну картку (ПІН код, CVV номер, строк дії картки, слово-пароль, та ін.), у разі необхідності приїхати до банківської установи для з’ясування всіх обставин, або особисто передзвонити за номером, який вказаний на картці;

— у разі втрати (крадіжки) карти негайно зателефонувати до банківської установи для її блокування. Теж саме необхідно зробити, якщо картка залишилась в банкоматі та не видається держателю;

— підключити ,,SMS-банкінг” та відслідковувати всі операції, встановити щоденний ліміт по картковому рахунку;

— якщо Ви  стали жертвою шахраїв, радимо негайно інформувати про це поліцію. Вказана Вами інформація є важливою для наших працівників під час оперативного реагування на правопорушення та подальшого розкриття злочинів.

- Реклама -