Донбасс SOS розповів про важливі для переселенців аспекти програми “Доступне житло”

Сьогодні, 7 грудня, відбулася зустріч представників громадських організацій, які займаються питаннями внутрішньо переміщених осіб (ВПО), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та Секретаріат Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ з головою правління Держмолодьжитло Сергієм. Комнатним. На зустрічі обговорювалися різні аспекти програми “Доступне житло”.
Як повідомляє Донбасс SOS, на зустрічі голова правління Держмолодьжитла вніс ясність у наступні питання:
1. Які терміни для розгляду документів осіб, котрі подали заяву та всі документи для участі в програмі?
— За словами представників Держмолодьжитла, немає якогось конкретного терміну, все залежить від наявного фінансування. Якщо в регіональній структурі є кошти, договір підписується протягом 3 днів, після перевірки достовірності внесеної інформаці.
2. Чому програма відсутня в деяких областях?
— Проблема стосується Львівської, Рівненської, Херсонської та Житомирської областей. Й не буде вирішена поки органи місцевого самоврядування не визначать об'єкти, підходящі для програми.
3. Який розподіл фінансування між областями? Чому в одних регіонах фінансових ресурсів більше, а в інших — менше?
— Все залежить від потреби та кількості зареєстрованих ВПО. Наприклад, для Донецької області є фінансування, адже там зареєстрована велика кількість впо, однак бажаючих брати участь у програмі всього двоє (!!!). Відповідно питання буде вирішуватися, і кошти будуть перерозподілятися між областями в залежності від потреби.
4. За якими критеріями відбирається забудовник?
— Ми ще уточнюємо цю інформацію, адже на зустрічі було озвучено, що цим питанням займається безпосередньо Мінрегіонбуд.
5. Яким чином люди з обмеженими можливостями можуть взяти участь в програмі?
— Громадяни України з обмеженими можливостями та маломобільні громадяни можуть приймати участь у програмі, написавши довіреність (нотаріально завірену) на іншу особу, котра в свою чергу може подати весь пакет документів.
6. Переселенці можуть подавати заявки на участь у програмі по всій території України, чи існують певні обмеження?
— Людина, що зареєстрована як ВПО може подавати заявку на участь у програмі лише в межах своєї області. Якщо особа бажає взяти участь у програмі в іншій області, в такому разі має стати на облік як впо по новому місцю проживання та подавати заново всі документи. Відповідно, без збереження місця в черзі.
«Також було озвучено, що в перші 4 дні програми було подано 400 заявок. До кінця року Держмолодьжитло планує прийняти та обробити до 2000 заявок. До кінця цього тижня мають закінчити аналіз ефективності забудовників, і вже на наступному тижні підписати перші договори. В наступному році програму “50/50” планують продовжувати — за озвученою на зустрічі інформацією Держмолодьжитло робило запит на виділення 1 млрд. грн. (планувалось забезпечити житлом 5000 сімей), однак попередньо погоджено лише 100 млн. грн., і скоріш за все, ця сума остаточна, — пише Донбасс SOS. — В наступному ж році, на порядку денному також стоїть і внесення змін до Постанови КМУ від 11.02.2009 року №140, якою визначається порядок участі в Програмі доступного житла. Усі зміни до законодавчих актів планують на 2018 рік».

- Реклама -