Стало відомо багато чого про спортивне життя в Покровському районі

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Покровської (колишньої Красноармійської) райдержадміністрації Лариса Федорціва прийняла участь у розширеному засіданні колегії управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації в Краматорську, на якому доповіла про хід виконання цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Покровському районі за 2017 рік.
До мережі спортивних споруд району входять 5 спортивних майданчиків зі штучним покриттям для гри в міні-футбол (3 із них побудовані в 2107 році), 9 майданчиків із тренажерним вуличним антивандальним покриттям (5 із них побудовані в 2017 році), 22 спортивні зали загальноосвітніх закладів та закладів культури, 5 залів з тренажерним обладнанням та спеціалізовані зали для окремих видів спорту, 6 залів для занять фізичною культурою в дитячих дошкільних закладах,19 футбольних полів, 23 дитячих спортивно-ігрових майданчиків, 30 майданчиків для гри в волейбол, баскетбол та з гімнастичним обладнанням.
На даний час у районі функціонує 6 загальноосвітніх шкіл, 11 навчально-виховних комплексів та 10 дошкільних навчальних закладів де навчаються 1862 учні та 674 дошкільнят. В закладах освіти району працюють 17 вчителів фізкультури.
Діє система багатоступеневих спортивно-масових змагань серед школярів, задіяні різноманітні форми фізкультурно-оздоровчої роботи, проводяться Дні здоров’я, спортивні змагання «Веселі старти», «Олімпійське лелеченя», змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», спартакіада допризовної молоді, військово – патріотична гра «Козацький гарт» та «Сокіл» учнівська олімпіада «Олімпійські надії Донбасу», діє «Школа сприяння здоров’ю», до програми якої входить різноманітна фізкультурно-оздоровча робота та проведення лекцій на спортивну тематику.
На теперішній час працює Комунальний позашкільний навчальний заклад «Районна дитячо-юнацька спортивна школа» Покровської районної ради Донецької області (ДЮСШ), в якій займаються 360 дітей із них 43 дитини, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Заняття проводяться в 25 групах з таких видів спорту: настільний теніс, легка атлетика, футбол, кікбоксінг, дзюдо, художня гімнастика, гирьовий спорт, карате. Фінансування ДЮСШ здійснюється за рахунок місцевого бюджету.
Число викладачів — 10 чоловік: 3 — легка атлетика, 2 — футбол, 1 — настільний теніс, 1 — дзюдо, 1 – кікбоксінг, 1 – художня гімнастика, 1-гирьовий спорт, 1-карате.
Заняття з навчальними групами проводяться в загальноосвітніх школах району, з адміністраціями яких ДЮСШ кожного року укладає угоду про спільну діяльність. В результаті такої співпраці шкільні спортивні зали, обладнання та інвентар надаються в користування вихованцям ДЮСШ на безоплатній основі.
137 дітей району — вихованці обласних ДЮСШ.
Юні спортсмени приймають участь в змаганнях обласного та Всеукраїнського рівня і мають добрі результати з гирьового спорту, настільного тенісу, кікбоксингу та боротьби дзюдо. Корсаков Олег -володар районної стипендії обдарованим дітям в галузі спорту, а кращими тренерами року стали Білицький В.П., Пашинський І. С., Пономаренко О.І.,Чепіга Я.М., які стали володарями винагороди районної ради за високі показники їх вихованців, а Білицький Леон та Бутрій Іван — кращі спортсмени року.
Білицький Леон (тренер Білицький В.П.) — чемпіон Європи та багаторазовий чемпіон світу з гирьового спорту, майстер міжнародного класу входить до складу Національної збірної команди України, Бутрій Іван – чемпіон Європи та світу з гирьового спорту серед ветеранів спорту, Індик Ганна (тренер Пашинський І.С.). — входить до складу збірної області з кікбоксингу, Солодов Максим (тренер Пономаренко О.І.) — став учнем училища олімпійського резерву в напрямку настільний теніс.
Окрему діяльність для сільського населення здійснюють районні громадські організації ФСТ «Колос», федерація футболу та велоклуб «Темп».
Організацією фізкультурно-оздоровчої роботи з колективами фізичної культури сільських та селищних рад займається Покровська районна громадська організація фізкультурно-спортивного товариства «Колос» (голова Васильєв С.В.), фінансування заробітної плати здійснюється за рахунок обласного бюджету.
Вся робота з розвитку масового спорту в сільській місцевості з різними категоріями населення проводиться, громадськими активістами, вчителями фізичної культури, які на громадських засадах і займають посаду інструктора зі спорту. Позитивний досвід роботи громадських інструкторів відмічається в Лисівській сільській раді — Санін М.В., Срібненській сільській раді — Гресь О.В., Новоолександрівській сільській раді- Моргун О.І., Першотравневій сільській раді – Лашко Д.В.
Щороку складаються календарні плани спортивно-масових заходів до яких залучаються близько 7 тисяч осіб. Районні змагання проводились з таких масових видів спорту як футбол, міні-футбол, волейбол, легка атлетика, настільний теніс, шахи, шашки, гирьовий спорт, армспорт. велоспорт.
Щороку проводились спартакіади «Краще спортивне село», допризовної молоді, спортивно-масові заходи присвячені пам’ятним та державним святам до Дня Перемоги, Дня Конституції, Дня молоді, Дню Державного Прапора України, Дню Незалежності України, Дню фізичної культури та спорту, Дню Європи. В травні місяця щороку проводится відкритий турнір «Золоте поле Срібного» присвячений пам’яті Героя Праці А.Г. Черненка.
Для залучення до занять фізичною культурою працівників за місцем роботи проводяться міжгалузеві спартакіади серед державних службовців, депутатів районної ради та сільських і селищних рад, сільських голів, працівників сільського господарства, працівників освіти. В районних міжгалузевих спартакіада приймає участь понад 300 спортсменів.
Серед ветеранів спорту на районному рівні проводяться змагання з футболу, шашок, шахмат та велоспорту. Приймає участь понад 100 спортсменів. Особлива гордість за наших переможців обласних та Всеукраїнських змагань Шовкун В.С. (смт. Гродівка) неодноразовий чемпіон Всеукраїнських змагань з велоспорту, Санін М.В. (с.Лисівка) переможець обласних змагань з велоспорту, Бутрій І.М. (с.Миколаївка) — чемпіон світу з гирьового спорту, Білицький В.П. (с.Гришине) – призер чемпіонату Європи з гирьового спорту.
Велика увага приділяється районною громадською організацією людей з інвалідністю (керівник Сахарова К.М.) фізкультурно-оздоровчій та реабілітаційній роботі серед інвалідів. Із загальної кількості інвалідів 1720 дорослих та 136 дітей всіма видами спорту займаються 63 чол. із них 18 дітей. Фізкультурно-оздоровчою та реабілітаційною роботою охоплено 423 дорослих та 30 дітей завдяки реалізації грантових проектів, а саме щороку організовуються спортивно- реабілітаційні оздоровчі зміни в таборах на базі санаторія «Слов'янський» та на узбережжі Азовського та Чорного моря.
За проектом «Радість життя» — проводиться реабілітація на базі відділення соціально –побутової адаптації де охоплено 280 осіб.
Спортсмени району приймають участь в обласних та Всеукраїнських спартакіада інваспорту з шашок, шахматів, плавання, спортивній рибалці, змаганнях на інвалідних візках, настільного тенісу, гирьового спорту. Систематично проводяться і районні змагання особливою популярністю користуються змагання зі спортивного риболовства, які носять рівень обласних змагань
Із запланованих заходів частково виконані всі, на які використано 9665,0 тис грн. ( 2016- 346,6 тис.грн.) у тому числі 5333,9 тис грн.- з обласного бюджету, 4299,9 тис грн — з районного бюджету, 31,2 тис грн. — з інших джерел.
Подано заявку на будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям в Сергіївському НВК за рахунок коштів державного та районного бюджету 50 на 50. Продовжувати встановлення нових дитячих ігрових майданчиків та ремонт спортивних залів загальноосвітніх закладів району, капітальний ремонт спортивного залу Удачненського центру культури та дозвілля, повідомляє Покровська РДА.
http://pokrovsk-rda.dn.ua/content/rozshyrene-zasidanya-kolegiyi-upravlinnya-z-pytan-fizychnoyi-kultury-ta-sportu-doneckoyi

- Реклама -