ДонНТУ-переселенець відсвяткував День української мови та писемності

Щороку, починаючи з 1997 р.,  9 листопада в Україні відзначають державне свято – День української писемності та мови. Долучилися до нього сьогодні і Донецький національний технічний університет разом із Індустріальним інститутом.
Так, в рамках заходу серед студентів-першокурсників ДонНТУ та інституту був проведений диктант «Літописець». Вибір теми був обумовлений тим, що за православним календарем 9 листопада – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Рсу, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря.
Після написання диктанту студенти обмінялися роботами та зробили перевірку, після чого обговорили основні проблемні моменти. Автори найкращих робіт були запрошені до участі у радіодиктанті.
Також протягом дня проходив флешмоб «UA DAY», який закликав усіх спілкуватися українською мовою.
Кульмінацією святкування стало написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. У читальній залі зібралися співробітники та студенти обох вишів, а також жителі міста, які висловили бажання взяти участь у заході. Цьогорічний XVII Всеукраїнський радіодиктант пройшов під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».
Охочі мають можливість відправити роботи на адресу організаторів. Традиційно ті, хто напише диктант без помилок, будуть відзначені призами.
Нагадаємо, що після захвату Донецька проросійськими силами, ДонНТУ переїхав до Красноармійська, який з 2016 року став Покровськом.

- Реклама -