В Покровську обговорили євроінтеграцію

В Покровську, в центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка, пройшов дводенний семінар-тренінг «Умови та процедури імплементації угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом». 
Організатором заходу виступив Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» за підтримки Бундестагу Німеччини і фонду Ганса Зайделя в Україні, а учасниками стали представники місцевого самоврядування, громадських організацій, закладів освіти і культури.
Як зазначив Олег Петров, модератор проекту «Підвищення зацікавленості громадських об’єднань Донецької та Луганської областей у процесах євроінтеграції», в рамках якого проводиться даний навчальний захід, багато людей обговорюють теми Євросоюзу, безвізового режиму, угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак майже 70% населення по суті не знає, що насправді мається на увазі.
«Ми вирішили дати базові знання про Євросоюз, його організаційну структуру, мету і принципи, про поглиблення відносин між ЄС та Україною, процедуру імплементації угоди про асоціацію, реформи, що впроваджуються у нашій країні на державному та регіональному рівнях у рамках євроінтеграції, щоб було зрозуміло, що відбувається і куди ми йдемо», — пояснив Олег Петров.
За його словами, подібні заходи вже відбулись у 7 містах Донецької та Луганської областей. Це перший етап проекту, а заключним стане «круглий стіл», де обговорюватимуться процеси, що відбуваються на рівні міста, територіальної громади, та скайп-конференція – спілкування з різними громадськими об’єднаннями, котрі займаються проблемами євроінтеграції як на рівні країни, так і у конкретних містах, для обміну досвідом, контактами, позитивними прикладами, котрі впроваджуються у життя.
Як повідомляє pokrovsk.city, під час семінару  його учасники дізнались чимало нового про найбільше в світі міждержавне об'єднання, котре цього року відзначило своє 60-річчя, а зараз об’єднує 27 країн, в яких живуть понад 500 мільйонів осіб. 
Говорили про Європарламент – один з головних законодавчих органів Союзу, 751 депутат якого безпосередньо обирається громадянами країн, що входять до співдружності; Європейську Раду — найвищий політичний орган ЄС, який складається з глав і урядів держав; Раду ЄС, котру ще називають Радою міністрів або консиліумом, що складається з 28 осіб – по одному від кожної країни-члена, а також єврокомісара, у якого, однак, немає права голосу. 
Було наголошено, що в Євросоюзі ні для кого не існує недоторканості та привілеїв, і це потрібно впроваджувати в Україні, як і багато інших принципів та стандартів з категорії європейських надбань і цінностей.
Чимало часу на тренінгу приділили обговоренню реформ, що впроваджуються в Україні, та ролі громадськості у контролі за діяльністю органів виконавчої влади.

- Реклама -