Гарні бюджетні новини прийшли з Покровського району

Бюджетні призначення у Покровському районі перевиконані, що дозволяє освоювати великі обсяги робіт на об’єктах соціальної інфраструктури у селах і селищах, ремонтувати дороги, а головне – підвищити зарплати працівникам закладів освіти і охорони здоров’я на рівень, чи не найвищий у області. 
Про це йшлося на 19-й сесії Покровської районної ради VII скликання, де депутати розглянули виконання районного бюджету і програми економічного та соціального розвитку району за 9 місяців 2017 року. 
Доповідаючи про виконання бюджету, начальник управління фінансів райдержадміністрації Лариса Герасименко повідомила, що доходна частина районного бюджету без трансфертів затверджена на рік у сумі 67 млн. 176,9 тис. грн., у тому числі загальний фонд – 61 млн. 968 тис. грн., спеціальний – 5 млн. 208,9 тис. грн. Фактично до загального фонду за 9 місяців цього року надійшло 51 млн. 129,1 тис. грн., або 82,5% до річних призначень, до спеціального — 4 млн. 903,7 тис. грн., або 94,1% до річних призначень.
— Податок на доходи фізичних осіб за звітний період надійшов у сумі 50 млн. 898,8 тис. грн. На перевиконання планових призначень вплинуло впровадження заходів із забезпечення оплати праці не нижче встановленого мінімального рівня заробітної плати робітникам бюджетоутворюючих підприємств, — зазначила Лариса Миколаївна.
Вона повідомила, що за звітний період до доходної частини районного бюджету надійшли трансферти з державного бюджету в сумі 100 млн. 369 тис. грн., зокрема, субвенція на соціальний захист населення – 25 млн. 364 тис. грн., освітня субвенція – 27 млн. 857 тис. грн., медична субвенція – 18 млн. 563 тис. грн., а також додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров'я – 11 млн. 810 тис. грн. та інші.
— Видаткова частина районного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів за 9 місяців 2017 року виконана у сумі 138,6 млн. грн., у тому числі по загальному фонду освоєно 121 млн. грн., по спеціальному фонду – 17,6 млн. грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери спрямовано 61 млн. 644 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі та розрахунках за спожиті енергоносії на 1 жовтня відсутня, — повідомила Лариса Герасименко.
Зазначено, що на утримання установ освіти з початку року використано 65 млн. 777 тис. грн., у тому числі за рахунок держбюджету – 34 млн. 611 тис. грн., місцевого бюджету – 31 млн. 166 тис. грн. При підготовці до навчального року та осінньо-зимового періоду у закладах освіти району виконані поточні та капітальні ремонти на суму понад 8 млн. грн. Видатки районного бюджету по сфері охорони здоров'я за 9 місяців 2017 року склали понад 13 млн. грн. У рамках підготовки амбулаторій та фельдшерських пунктів до роботи взимку проведено ремонти на 806,5 тис. грн. Близько 1,2 млн. грн. спрямовані на програмні видатки, а саме: придбання медикаментів для пільгової категорії населення району за безкоштовними рецептами, відшкодування аптекам за медичні препарати по програмі «Доступні ліки», забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет тощо.
На культуру з початку року використано 9 млн. 59 тис. грн., зокрема на підготовку установ культури до опалювального сезону — 1 млн. 469 тис. грн. На будівництво та освітлення спортивних майданчиків зі штучним покриттям у Гришинському НВК, Удачненській, Новоекономічній ЗОШ та тренажерних майданчиків у Новоолександрівському, Срібненському НВК, Гродівській, Лисівській, Новотроїцькій ЗОШ спрямовано 2 млн. 781 тис. грн., у тому числі з обласного бюджету — 535 тис. грн., з районного – 2 млн. 246 тис. грн.
Як повідомляє pokrovsk.city, коментуючи звіт, голова районної ради Михайло Костюк зауважив, що з початку року вдалося багато зробити, і дуже добре, що у селах і селищах йде будівництво, проводяться ремонтні роботи, вкладаються кошти в інвестиційні проекти. Однак не менш важливим, на його думку, є й те, що рівень зарплат працівників установ охорони здоров’я в нашому районі є найвищим в області, а освітяни по рівню оплати праці – на другому місці серед районів Донеччини.
— Це й дало додаткові кошти до бюджету, тобто ми працюємо над тим, щоб розвивався район, зростали надходження до доходної частини, люди отримували гідну зарплату, — сказав Михайло Семенович. 

- Реклама -