В Мирнограді молодь складала дорожню карту кар’єри

З початку навчального року Мирноградський міський центр зайнятості організував вже 5 профорієнтаційних заходів для учнівської молоді. Останній такий захід — «Стратегії побудови кар'єри. Профорієнтаційний термінал — путівник у світ професій» — відбувся 19 жовтня для учнів 11-х класів Мирноградського міського ліцею «Гармонія».
Фахівці служби зайнятості докладають багато зусиль для реалізації програми професійної орієнтації учнівської молоді, що дозволить підвищити якість та конкурентоспроможність робочої сили, рівень зайнятості серед молоді; сформувати у школярів стійку мотивацію до легальної продуктивної зайнятості та активного пошуку роботи; підвищити соціальний статус робітника в суспільстві, відновити престиж робітничих професій та спеціальностей.
Профконсультант центру зайнятості Любов Міркіданова розповіла старшокласникам про етапи професійної кар'єри: пошук свого місця в житті, професійне самовизначення та отримання відповідної освіти, як гармонійно поєднати триєдине правило «хочу-можу-треба», які професії нині найбільш затребувані у регіоні та ін.
Зокрема, фахівець зазначила: «Орієнтація професійної підготовки не на потреби економіки, а на ажіотажний попит на певні спеціальності призводить до того, що молодим фахівцям не гарантується працевлаштування. Як наслідок – значна частина випускників навчальних закладів стають безробітними. Ви повинні знати: у кожному центрі зайнятості є довідники державних навчальних закладів, тестові методики із визначення здібностей до того чи іншого фаху, у кожній школі — профорієнтаційні термінали. Є спеціалісти, які допоможуть усім цим скористатися безкоштовно. Тільки треба звертатися не у квітні-травні випускного року, а заздалегідь. Визначатися краще якомога раніше, щоб був час змінювати власні пріоритети, і, можливо, кардинально. А батьки мають благословити цей вибір».
Жвавий інтерес молоді викликало виконання практичної вправи «Дорожня карта моєї кар’єри». Учні навчились правильно визначати мету та складати план дій для їі досягнення, а також прогнозувати можливі перешкоди.

- Реклама -