В Покровському районі встановили поклінний хрест там, де козаки побудували церкву

В селищі Гродівка, що в Покровському районі Донеччини, майже 225 років тому запорізькими козаками була збудована перша в окрузі церква Успіння Пресвятої Богородиці. Тож знаковою подією стало освячення пам’ятного хреста на тому ж місці 13 жовтня, у переддень свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України.
Як повідомляє pokrovsk.city, на урочистості до святого місця прийшло багато гродівчан, гості, школярі зі своїми вчителями. Вітаючи усіх, гродівський селищний голова Людмила Руденко зазначила, що задля того, аби побудувати церкву, козаки наприкінці ХVIII століття звертались до царя — і отримали дозвіл. Перша дерев’яна церква простояла близько двох десятиріч і згоріла. На початку ХІХ столітті поряд побудували кам’яний храм – величний, красивий. Однак у 30-ті роки минулого століття він був повністю зруйнований комуністами.
— Громада Гродівки вирішила встановити на цьому місці  пам’ятний знак, і це не просто поклінний хрест. З малого починається велике. Ми започаткували тут паркову зону – вже висаджені перші дерева, які прикрашатимуть центральну частину селища. Тут з’являться декоративні ліхтарі, доріжки, скульптури, лавочки, але ніколи не буде смітника, тому що святі місця мають бути чистими й упорядкованими, — сказала Людмила Петрівна.
Вона повідомила, що буде оголошено конкурс на кращу назву паркової зони. І закликала гродівчан не забувати традицій свого народу, пам’ятати минуле, щоб побудувати достойне майбутнє.
З вітальним словом до присутніх звернулась заступник голови Покровської районної ради Надія Масло. Заслужений вчитель України Раїса Мазоха розповіла, що слобода Гродівка у 1750 році уже була добре відома запорізькому козацтву, що під першу церкву нарізали 120 десятин у центрі селища, і вона була побудована руками гродівської громади.
За словами Раїси Володимирівни, про дерев’яну церкву пам’яток не збереглося, є лише свідчення очевидців, а капітальний храм, зведений 1811 року, можна побачити на фотографіях, малюнках, і у селищі живуть люди, котрі добре пам’ятають, яким він був.
— Колись у Гродівці на місці дерев’яної церкви стояла капличка. Але роки революції, війн стерли з лиця землі не лише капличку і могутній храм. Вони стали роками забуття, втраченої пам’яті. Час повернути її назад, — впевнена Раїса Мазоха, вчитель історії і правознавства Гродівської ЗОШ.
Настоятель Гродівського Свято-Успенського храму отець Максим освятив пам’ятний хрест, і до нього поклали квіти.
Школярі продекламували вірші про козацьку звитягу, мужність героїв Другої світової війни та доблесть нинішніх захисників України.
А потім всіх присутніх зачарував своїм співом народний хоровий колектив «Берегиня».

- Реклама -