Правоохоронці радять батькам навчити дітей правилам поводження з небезпечними предметами

У результаті бойових дій на Сході України в незаконному обігу опинилася велика кількість зброї та боєприпасів. Почастішали випадки травмування і загибелі людей, зокрема дітей, внаслідок незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами. Так, на Донеччині протягом поточного року 1 дитина загинула, а 3 були травмовані, повідомляє Покровський ВП.

Працівники поліції постійно вживають заходів щодо запобігання  потраплянню зброї та боєприпасів до мирного населення. Так, правоохоронці цілодобово чергують на блокпостах, несуть службу на авто і залізничних вокзал, патрулюють вулиці населених пунктів і ретельно перевіряють громадян та вилучаючи смертоносні предмети.

Також, співробітники поліції проводять профілактичну роботу, роз’яснюючи громадянам та дітям, як треба поводитись при виявленні підозрілих предметів. Уроки та факультативи з поліцейськими стали вже традиційними заняттями у школах  Донеччини. Правоохоронці вже добре озброїли школярів знаннями щодо правил безпечної поведінки. Однак, батьки також мають підключитися до цієї профілактичної роботи і роз’яснювати своїй дитині, як слід поводитися у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Співробітники поліції закликають всіх батьків виділити декілька хвилин на розмову з дітьми і повторити з ними правила безпеки. Пам’ятайте: ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно дати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Інформуємо, що при виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно негайно повідомити про знахідку представників поліції та аварійно-рятувальних служб за номерами 101, 102. При цьому, категорично забороняється:

— торкатися предмета і пересувати його;

— користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

— заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

— здійснювати звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив на підозрілий предмет, адже практично всі вибухові речовини чутливі до різноманітних впливів.

Подбайте про безпеку своїх дітей, адже їх життя та здоров’я – найбільша цінність.

- Реклама -