Загарбники зривають відновлення Донбасу

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) наголошує, що намагання російської сторони СЦКК, яка уповноважена урядом Російської Федерації діяти в інтересах дотримання Меморандуму і Протоколу Тристоронньої контактної групи, самоусунитися від виконання, взятих на себе зобов’язань, неприпустимі і носять деструктивний характер.
Намагання російської сторони СЦКК відсторонитися та спрямувати українську сторону Спільного центру до вирішення питань щодо сприяння у наданні гарантій безпеки для планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури Донбасу на прямі домовленості з невизнаними Україною та світовою спільнотою так зване керівництво на окремих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДО та ОРЛО), є нелегітимними та неконструктивними.
Нагального вирішення ремонтно-відновлювальних робіт потребують такі об’єкти: укріплення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача третьої черги на фенольному заводі (в населеному пункті Новгородське Донецької області) та ремонт газопроводів-відводів до газорозподільчих станцій, поблизу населених пунктів Мар'їнка та Кримське. Тим більше, що ці об'єкти знаходяться поблизу лінії розмежування сторін.
Українська сторона СЦКК в найкоротші строки забезпечила отримання гарантій безпеки з боку Збройних Сил України по заявкам під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт, в той час, як з боку ОРДО і ОРЛО таких гарантій немає.
Неконструктивна позиція російської сторони СЦКК та затягування надання з вини представників ОРДО і ОРЛО таких гарантій призведе до неможливості виконати вищевказані робіти через погіршення кліматичних умов та загострення гуманітарної ситуації в районах населених пунктів Мар'їнка та Кримське, а також зростання загрози надзвичайної ситуації щодо забруднення прилеглих ґрунтів та екологічної катастрофи в районі населеного пункту Новгородське.
Таким чином, керівництво ОРДО і ОРЛО в черговий раз підтверджують своє ігнорування інтересів цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, нехтування Мінськими домовленостями та прагнення подальшого загострення збройного конфлікту на Донбасі, незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону, а також відновленні цивільної інфраструктури Донбасу. 
Українська сторона СЦКК вкотре закликає російську сторону Спільного центру вжити можливі заходи, застосувати свій вплив на керівництво ОРДО і ОРЛО та змусити їх надати письмові гарантії безпеки для проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
Про це йдеться у повідомлені на сторінці прес-центру штабу АТО.

- Реклама -