Визволення Донбасу: в Мирнограді вшанували пам’ять загиблих

- Реклама -
Напередодні 74-ї річниці визволення Донбасу, яку ми святкуємо сьогодні, в Центральній міській бібліотеці м. Мирноград разом з учнями 7 класу ЗОШ №9 на вечорі — реквіємі «Пам’ять загиблих священна» вшановували пам’ять всіх, хто загинув під час звільнення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.
У плані німецьких імперіалістів, які ставили своїм завданням захоплення наших земель і гноблення народу, велике місце займав найбільший промисловий центр — Донбас. Затримуючи ворога на кожному рубежі, наші війська й ополченці вели запеклі бої на Сіверському Дінці та Міусі, утримуючи 950-кілометрову смугу від Красного Лиману до Азовського моря.
Тільки новий великий наступ гітлерівців на Сталінград змусив наші війська відступити за Дон. Над шахтарським краєм нависла похмура ніч фашистської окупації. За 22 місяці окупації фашистські колонізатори замучили 279 тисяч жителів області, на каторгу до фашистської Німеччини викрали близько 200 тисяч осіб (в тому числі і дітей). На окупованій території «нова влада» створили табори смерті. Тільки в Макіївці їх було 16.
У серпні 1943 року розпочалося визволення Донбасу. Самі запеклі бої проходили на річці Міус. Вогонь п'яти тисяч гармат і мінометів, удари авіації, стрімка атака піхоти і танків, мужність радянських воїнів розтрощили ворожу оборону. Але з нашого боку були дуже великі втраті…
Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. 
Під час заходу лунали пісні, учні переглянули ролики «Вставай, страна огромная», «Воєнна хроніка, визволення Донбасу».
Нагадаємо, що сьогодні о 09.00 в Мирнограді на меморіалі пам’яті пройде мітинг до Дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників в роки Другої світової війни.

- Реклама -