На блокпості затриман відомий шахрай з Мирнограду

- Реклама -
Кримінальна історія затриманого мешканця м. Мирноград бере початок з 2014 року і налічує щонайменше 50 обдурених українців. Молодик викладав на популярному сайті неіснуючий товар, проте гроші за нього отримував цілком реальні. Під час перевірки за оперативними даними на стопконтролі його було викрито. Наразі встановлюється точна кількість потерпілих.
Серед шахрайств, яких з початку року зареєстровано більше 1300, першу «сходинку» займає шахрайство через інтернет. Воно не потребує великих зусиль, а всі операції можна виконувати дистанційно. Цим і скористався 20-річний мешканець Мирнограду кілька років тому. Про злочинну схему дізнався від товариша і спробував втілити її у життя.
Завівши кілька акаунтів на відмому сайті, розмістив оголошення про продаж техніки. Фотокартки товару – ноутбуків, планшетів та телефонів — скопіював на свою сторінку з інших оголошень. І вже за кілька годин відгукнувся перший клієнт. Обговоривши умови придбання товару, домовились про передоплату, яку покупець перерахував на картку зловмисника. Після зарахування коштів на розрахунковий рахунок телефон продавця весь час мовчав. З тих пір і розпочався регулярний підробіток шахрая.
Точну кількість потерпілих, які «клюнули» на його гачок, не пам’ятає, називає лише приблизні цифри. Усіх жертв належить встановити правоохоронцям.
Під час стандартної процедури перевірки осіб, що перетинають блокпост, деякі з його даних співпали з оперативними розробками поліцейських. Його було доправлено до Мирноградського відділення поліції.
У підозрюваного вилучено 9 банківських карток різних фінансових установ, мобільний телефон та комп’ютери.
Відкрито кримінальне провадження з попередньою кваліфікацією за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.
Поліція НАГАДУЄ! Будь-який інтернет-покупець може стати мішенню для злочинця. «Вигідні покупки» з привабливими цінами, не виходячи з дому, можуть запросто виявитися фантомом.
Щоб придбання порадувало, а не виявилося марною тратою грошей:
— Користуйтеся послугами лише перевірених продавців з позитивними відгуками користувачів
— Не переказуйте повну вартість за товар
— Використовуйте послугу «Накладений платіж» у відділеннях експрес-доставки вантажу
— Не вірте заниженим цінам на сайтах купівлі-продажу
Здійснюйте інтернет-покупки обережно та дбайливо ставтеся до власних заощаджень. Будь-яке привабливе оголошення може виявитися пасткою. За всіма фактами шахрайств повідомляйте 102!

- Реклама -