В Покровському районі Донеччині ліки стали більш доступними

- Реклама -
Одним з найгостріших питань у Покровському (колишньому Красноармійському) районі Донеччини є відсутність аптек. Із закриттям державних аптек всі подібні заклади на території міст стали приватними. Утримання аптечного закладу в сільській місцевості стало економічно невигідним. Вирішуючи цю проблему в рамках Закону, знадобилося майже півтора року для налагодження реалізації лікарських засобів в амбулаторіях та фельдшерських пунктах району.
На сьогоднішній день укладено договір про співпрацю Комунального закладу охорони здоров’я «Покровський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та ПП «Вітанія», за умовами якого проводиться реалізація медичних засобів та медикаментів, що не підлягають рецепторному відпуску та не потребують особливих умов зберігання. Такий перший пункт реалізації організовано в Сергіївській амбулаторії, який уже працює майже два місяці та користується великим попитом серед населення. На даний час проводиться робота для організації таких пунктів в Удачненській, Срібненській амбулаторіях, та після завершення капітальних ремонтів — в Новотроїцькій та Гродівській амбулаторіях, повідомляє сайт РДА.
Продовжує роботу Державна програма «Доступні ліки», згідно якої пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Міністерством охорони здоров’я України оновлено перелік лікарських засобів, які беруть участь у цій програмі, їх збільшено на 42 найменування. Працює 7 аптек, які проводять відпуск медикаментів по рецептах лікарів, які розташовані у м.Покровськ та м.Мирногорад. Для отримання рецептів та більш детальної інформації необхідно звертатись до сімейного лікаря або фельдшера в амбулаторію та фельдшерський пункт, розташований в Вашому населеному пункті.
У районі приділяється велика увага утриманню закладів охорони здоров’я, постійно проводяться капітальні та поточні ремонти, оновлюється матеріально – технічна база, забезпечуються медикаментами для надання невідкладної допомоги, дезінфікуючими засобами для забезпечення санітарно – епідемічного режиму. На сьогоднішній день капітальні ремонти в Гродівській та Новотроїцькій амбулаторіях проводяться за рахунок субвенції з обласного бюджету. По Гродівській амбулаторії виділено кошти у сумі 3485,5 тис. грн.., по Новотроїцькій амбулаторії виділено кошти у сумі 2204,2 тис. грн. За рахунок коштів районного бюджету проведено заміна системи опалення та електропостачання по Новотроїцькій амбулаторії, ведуться роботи по заміні системи електропостачання по Гродівській амбулаторії. В цьому році проведено поточні ремонти у 3 амбулаторіях та 4 фельдшерських пунктах. До кінця року планується проведення поточних ремонтів ще 3 фельдшерських пунктів.
Амбулаторії та фельдшерські пункти Покровського району обладнані всім необхідним для надання первинної медичної допомоги в повному обсязі. Що ж до вузьких спеціалістів другого рівня, то за кожного свого прийнятого жителя, район виплачує лікарням Покровська, Мирнограду, Селидового та Новогродівки кожного року близько 10 млн.грн. з бюджету, тож про випадки відмови чи неприйняття в лікарнях міст сільських жителів не може бути й мови. А вже незабаром децентрацізаційна реформа дозволить наблизить якісні медичні заклади до населення без необхідності відвідування обласного центру, для чого будуть створені госпітальні округи, в тому числі і в нашому регіоні.
Наводимо перелік аптечних закладів, що беруть участь в Урядовій програмі «ДОСТУПНІ ЛІКИ» та уклали договори з закладами охорони здоров’я Покровського району:

- Реклама -