ДонНТУ-переселенець підписав стратегічну угоду з університетами Португалії

- Реклама -

З 19 по 23 червня 2017 р. у Португалії було проведено чергову координаційну зустріч у рамках проекту Європейського Союзу «Реформа освіти через обмін міжнародними знаннями» («RETHINK – Reform of Education THru INternational Knowledge exchange»). Зустріч проходила у двох провідних вищих навчальних закладах Португалії: Університеті Лісабону та Політехнічному Інституті Лейрії. Для Донецького національного технічного університету ця поїздка стала значущою.  

ДонНТУ написав про це на своїй сторінці у Фейсбук:

Склад учасників координаційної наради був дуже представницький. У зустрічі взяли участь представники 14 університетів-партнерів із 9 європейських країн: Португалії, Іспанії, Німеччини, Республіки Білорусь, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, України, – а також представники національних міністерств освіти Португалії, Азербайджану й України.

ДонНТУ представляли проректор з міжнародних зв’язків Ірина Швець та завідувач кафедри хімічних технологій Євген Збиковський.

Метою робочих засідань і численних зустрічей між партнерами проекту RETHINK було узгодження та укладання двосторонніх угод про визнання подвійних дипломів магістрів та дипломів PhD між університетами-партнерами. Також узгоджено стратегії співробітництва у сфері освіти й науки.

Одним із вагомих стратегічних результатів зустрічей для ДонНТУ стало узгодження навчального плану та підписання угоди про запровадження проекту подвійних дипломів магістрів між ДонНТУ та політехнікою Лейрії. Цей проект надає можливість для студентів одночасного отримання диплома ДонНТУ зі спеціальності «Хімічна технологія та інженерія» і диплома Політехнічного Інституту Лейрії зі спеціальності «Енергія та захист навколишнього середовища».

Важливим кроком у розвитку співробітництва з португальськими технічними університетами стало підписання угоди між ДонНТУ та 8 технічними університетами Португалії щодо мобільності викладацького й адміністративного персоналу згідно з програмою Еразмус+ «Key Action 1» Згідно з цією угодою викладачі ДонНТУ будуть мати можливість підвищити свою педагогічну майстерність в одному з 8 технічних університетів Португалії.

Візит до Португалії не обмежувався робочими зустрічами. Керівництвом португальських вишів було організовано численні пізнавальні екскурсії університетськими навчальними та науково-дослідними аудиторіями та лабораторіями, які оснащено найсучаснішим обладнанням провідних світових виробників.

У місті Пеніше ми ознайомились з роботою та новітніми дослідженнями науково-дослідницького центру Інституту Лейрії, який працює під девізом «Від океану – суспільству». Пізнавальною та цікавою була зустріч із мером міста Пеніше, який розповів про можливості співпраці університету та бізнесу. А під час подорожі до Лейрії нам вдалося зробити маленьку зупинку біля Атлантичного океану та насолодитися мальовничими картинами узбережжя.

Основним результатом цієї зустрічі стало укріплення зв’язків з європейськими університетами та розширення можливостей у найближчому майбутньому щодо мобільності для студентів та підвищення кваліфікації викладачів ДонНТУ у провідних європейських вищих навчальних закладах.

Євген Збиковський,
завідувач кафедри хімічних технологій

Джерело

- Реклама -