На Донеччині викрили понад 140 бойовиків

- Реклама -
З початку року поліцейські Донеччини викрили понад 140 бойовиків. Тільки за останні два тижні повідомлено про підзору та затримано 10 учасників незаконних збройних формувань та їхніх пособників. Всі як один розповідають схожу історію: хотів заробити грошей, та все вийшло не так солодко, як обіцяли. І замість отриманої плати – кримінальна відповідальність.
Поліцейськими Волновахи були затримані двоє чоловіків. Один із них, 37-річний горлівчанин, у 2016 році «проходив службу» в мотострілецькій бригаді «ДНР» на посаді мінометника. Спокусився на зарплатню – 15 тисяч рублів. Проте згодом вирішив покинути своїх товаришів, поїхати на підконтрольну територію та влаштувалися охоронцем ні десь, а в Києві.
А другий, 59-річний мешканець Донецька, у 2014-2015 роках перебував у складі «Козацького Союза війська Донського». Чоловік був затриманий правоохоронцями при спробі перетнути лінію розмежування на КПВВ Новотроїцьке.
Слов'янські правоохоронці затримали пособника терористів, який у 2014 році чергував на барикадах біля захоплених адмінбудівель. Він сам прийшов до терористів до захопленого міськвідділу міліції і запропонував свої послуги. Проте згодом злякався та втік.
Невдовзі предстануть перед судом й четверо мешканців Краматорська та дружківчанин. Всі здійснювали перепускні режими на блокпостах терористів, незаконно перевіряючи громадян та транспорт, й вишукуючи проукраїнські настроєних людей. Загалом всі – за гроші. А дружківчанин, не маючи постійного заробітку, працював за їжу та цигарки.
До цих «персонажів» розчарування прийшло з першою зарплатнею, проте, сподіваючись, що вона буде збільшена, люди продовжували допомагати бойовикам встановлювати терористичну владу.
Загрожує кримінальна відповідальність й мешканцю Макіївки, 1962 року народження, який у 2014 – 2015 роках працював у взводі охорони «Генеральної прокуратури ДНР», та 27-річному мешканцю Бахмутського району, який у 2014 році «ніс службу» у захопленій будівлі прокуратури м. Бахмут,
За фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст. 256 (Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності) та ч.2 ст. 260 (Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Варто відзначити, що згідно з ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу України після перевірки на причетність до тяжких злочинів може бути звільнена від кримінальної відповідальності людина, яка брала участь у незаконному збройному формуванні, проте добровільно залишала його та повідомила про це до правоохоронців.

- Реклама -