Полісмени Покровської оперзони розповіли рятувальникам про шахраїв

- Реклама -

Добропільські правоохоронці завітали до співробітників державної служби з надзвичайних ситуацій, щоб розповісти їм як не стати жертвою шахраїв і зберегти свої гроші. Нажаль, того ж дня троє громадян все ж таки потрапили до шахрайської пастки.

Вчора співробітники Добропільського відділення поліції прийшли до  співробітників місцевої ДСНС та розказали про існуючи шахрайські схеми.

Але, нажаль, не всі прислухаються до застережень поліцейських. Так добропільські правоохоронці встановлюють осіб, які за добу позбавили довірливих громадян їхніх грошових заощаджень. Так у Торецьку двоє мешканців втратили 8 тисяч та 19 тисяч гривень одразу після спілкування по телефону із «співробітниками» Контактного центру банку. В обох випадках, під час розмови, зловмисники просили потерпілих підтверджувати паролі, які будуть надходити їм у смс-повідомленнях.

Обидва постраждалих чоловіків 62 та 67 років, зізналися правоохоронцям, що спочатку сумнівалися що до того, чи справді їм телефонують із банків, але продовжували виконувати «настанови» невідомих. Після спілкування із «співробітниками банку», потерпілі отримали повідомлення не про очікуване ними «розблокування карток», а про те, що з них знятий весь залишок грошових коштів.

А 40-річна одеситка скористалася послугою невідомого чоловіка, який на одному з сайтів в інтернеті обіцяв усім бажаючим «допомогти збільшити кредитний ліміт за невеликий відсоток». Для цього лише потрібно повідомити йому свій логін та пароль доступу до своєї пластикової банківської картки. Одеситка вирішила скористатися «привабливою пропозицією» невідомого і повідомила йому свої конфіденційні дані. Натомість, отримавши їх, чоловік зняв з її банківської картки весь залишок – 32 тисячі гривень і зник.

За всіма фактами співробітниками поліції відкриті кримінальні провадження за  ст.190 «Шахрайство» Кримінального Кодексу України. Правоохоронці встановлюють особи зловмисників та нагадують громадянам: 

Будьте пильними та уважними, телефонуйте на Гарячу лінію свого банку і не довіряйте людям, які вам телефонують і просять повідомити будь-яку інформацію особистого характеру

, повідомляє Покровський відділ поліції.

- Реклама -