Шахраї знов атакують Покровську оперзону

- Реклама -
Через «зняття порчі», «визволення сина-забіяки із відділення поліції», «покупку на інтернет-сайті», а також «розблокування банківської картки» громадяни втратили майже 40 тисяч гривень. Правоохоронці встановлюють зловмисників, які причетні до скоєних шахрайств, та ще раз закликають людей бути пильними.
Виверти злочинців, завдяки яким вони поповнюють свої гаманці, не мають меж.
Так до чергової частини Селидівського відділення поліції надійшло повідомлення від мешканки м. Запоріжжя про те, що невідома особа незаконним шляхом заволоділа її грошима, а саме – 19 656 гривнями. З’ясувалося, що потерпіла здійснювала покупки через інтернет-сайт та перерахувала за товар постачальнику, який мешкає в Селидовому, 1 500 гривень. Через деякий час він сам зателефонував жінці і сказав, що потрібного товару вже не має і він хоче повернути їй кошти. Для цього покупчині потрібно назвати номер її картки та цифри, які надруковані на зворотному боці. Потерпіла зраділа порядності продавця і одразу ж повідомила всю інформацію, яку той попросив. Скориставшись тим, що жінка «потрапила на гачок», зловмиснику вдалося зняти з її рахунку весь грошовий залишок, який був на її картці, а це 18 156 гривень.
А в Добропіллі мати «визволила сина з відділку поліції», майже за 10 тисяч гривен. Так, близько 5 години ранку місцевій мешканці зателефонував невідомий і сказав, що її син побив чоловіка і зараз знаходиться у відділенні поліції. Чоловік, який дзвонив, також запропонував допомогти жінці «вирішити питання» і посприяти тому, що б її сина скоріше відпустили. Для цього їй потрібно перерахувати на банківський рахунок, якій їй буде продиктований —  7 850 гривень.  Схвильована жінка погодилась і, зрозумівши це, апетити зловмисника зросли. Він сказав, що до попередньої суми треба додати ще 1 530 гривень і відключити телефон. Розгублена мати була згодна на все, аби скоріше визволити сина, тому вона вирушила до банківського терміналу і здійснила перерахунок «поліцейському». Минуло кілька годин і жінка вирішила зателефонувати синові, який останні 2,5 роки мешкає в Харкові. Вона почала розпитувати в нього, що трапилося, кого він побив і де зараз знаходиться.  Здивований молодий чоловік відповів, що ні з ким не з’ясовував стосунки і жодного разу за своє життя не був у відділку поліції. Після розмови із сином, ошукана жінка сама подзвонила на «102».
Третій випадок розповсюдженого виду шахрайства також стався в Добропіллі. 46-річна жінка отримала смс-повідомлення про те, що її банківську картку заблоковано. В повідомленні були також вказані два телефонних номери, на які треба зателефонувати для її розблокування. Потерпіла зателефонувала на один з них і, нехтуючи правилами безпеки, відповіла на всі запитання «співробітника банка» та повідомила йому всі свої персональні дані, назвавши цифри на картці та її пін-код. Такою безпечністю відразу скористалися шахраї і зняли з особистого рахунку добропільчанки 5 600гривень. Коли потерпіла отримала ще одне смс з текстом, що на її рахунку не залишилося грошей, вона звернулася до правоохоронців. Жінка, розповідаючи поліцейським про свою біду, пригадала, що перед тим, як отримати нещасливе смс-повідомлення, вона поповнила свій телефон на 80 гривень через спеціальний мобільний сайт і тому припускає, що саме в цей спосіб шахраї дізналися її телефонний номер.
А от в Білозерському молодій жінці невідома «зняла порчу» та «заговорила на щастя», в обмін на 200 гривень та золоті прикраси. З’ясувалося, коли 20-річна потерпіла поверталася додому з місцевого базару, до неї підійшла жінка і завела розмову. Спочатку вона сказала, що немісцева і шукає перукарню, а потім запропонувала молодій дівчині присісти на лавку та продовжити бесіду. Та погодилася, не підозрюючи, що невідома має злий намір. Тим часом зловмисниця почала говорити, що на потерпілій є порча, тому їй не буде щастити в житті і попереду чекають «великі втрати», але цьому можна завадити – провести відповідний обряд із спеціальною молитвою. Жінка наказала потерпілій піти додому і принести гроші та золоті прикраси для того, щоб ефект від молитов був кращим. Молода жінка поквапилася виконати все, що сказала їй ворожка і через півгодини принесла на вказане місце 200 гривень та золоту каблучку, що належала її матері. Зловмисниця взяла все це, замотала хустку, а потім сказала, що зараз піде молитися, а як повернеться – одразу віддасть гроші і золото дівчині. Потерпіла залишилися чекати на «добродійку», але ні через годину, ні через три вона так і не повернулася. Зрозумівши, що потрапила в шахрайську пастку, молода жінка звернулася в поліцію.
В усіх випадках співробітниками поліції відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство». До 3-х років позбавлення волі чекає на вигадників шахрайських схем та їх виконавців, повідомлє Покровський відділ поліції Донецької області.
Доречі: завтра, 16 червня, о 11.00 в Головному управлінні Нацполіції в Донецькій області (Маріуполь, пр. Нахімова, 86) відбудеться брифінг заступника голови Нацполіції України, голови поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна та директора Східного регіонального управління «Приватбанку» Едуарда Мізіна з питань протидії новим видам шахрайства.
Участь у брифінгу візьмуть експерти поліції та банку, які відповідають за лінію роботи з протидії та попередження шахрайств.
Головні питання:
— ситуація в регіоні щодо скоєння шахрайств та нові схеми обману, які використовують злочинці;
— розробки поліції та банку у сфері протидії банківському шахрайству;
— актуальна інформація для населення, як захисти власні кошти.

- Реклама -