До уваги переселенців: зміни у законодавстві стосовно адресної допомоги та постановки на облік

- Реклама -

В останній день весни Кабмін прийняв ряд змін у Постанови, які регулюють порядок постановки на облік і призначення адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє Управління соціального захисту населення у місті Покровськ.

Так, постановою КМУ від 31 травня 2017 р. № 371 внесено зміни до Постанови КМУ № 509, яка регулює порядок постановки на облік ВПО. Тепер забезпечено право на отримання статусу переселенця студентам і учням професійно технічних навчальних закладів.

Також постановою КМУ від 31 травня 2017 р. № 370 були внесені зміни в постанови від 1 жовтня 2014 р. № 505 і від 22 вересня 2016 р. № 646, які регулюють порядок призначення адресної допомоги: 

1. Адресна допомога тепер надається тільки тим особам, які переселилися виключно з населених пунктів згідно з переліком тисячі вісімдесят п'ять. Таким чином Кабмін обмежив коло одержувачів. Тобто, якщо ви переселенець, але вашого міста в даному переліку немає — адресної допомоги Ви не отримаєте.

2. Адресна допомога не призначається якщо хтось із членів сім'ї має у власності житлове приміщення / частина житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово непідконтрольна територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження і населені пункти , які розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, непридатних для проживання, що підтверджується відповідними актом технічного стану.

Таким чином, якщо у вас є право власності на 2 квадратних метра — допомоги тепер не буде. Чи не буде допомоги і в тому випадку, якщо ви переселенець і у вас є житлове приміщення / частина житлового приміщення, але вашого міста немає серед населених пунктів у все тому-ж переліку включеному до розпорядження КМУвід 7 листопада 2014 р. № 1085-р.

Але є плюс — допомога буде призначена, якщо житлове приміщення визначено непридатним для проживання або зруйноване. Для цього в УСЗН потрібно подати відповідний акт технічного стану.

3. Також Кабмін згадав, що переселенцем може бути не тільки громадянин України і додав до переліку наданих документів для призначення адресної допомоги документ, що засвідчує особу та підтверджує спеціальний статус іноземців та осіб без громадянства.

- Реклама -