Як святкували Перемогу у бібліотеках Мирнограду

Бібліотеки міста Мирноград (колишній Димитров, що на Донеччині) провели ряд заходів, присвяченіх святу Перемоги над фашиською Германією у травні 1945-го.
Перегорнули деякі сторінки війни та пригадали, як це було на марафоні пам’яті «І пам’ять, і шана, і слава усім, хто Перемогу приніс» у Центральній міській бібліотеці разом з учнями 9-их класів ЗОШ №9. 
Війна обагрянила кров'ю і сльозами дитинство, зробила коротким життя багатьох хлопців і дівчат, зруйнувала світлі мрії сімнадцятилітніх, які прямо з випускного балу вирушали з дитинства на фронт. Фашизм приніс народам землі незліченні жертви. У кожній європейській країні є своє село і місто болю і сліз. Вони звинувачують фашизм. Фашизм звинувачують газові камери концентраційних таборів смерті, спалені живцем жителі білоруського села Хатинь, тисячі загиблих у блокадному Ленінграді… Про ці та інші віхи війни розповіла школярам ведуча бібліотекар В.Притчак.
На заході були присутні ветерани Другої світової війни Антоніна Демидівна Скрипник та Марія Петрівна Коняєва — жінки, які на своїх плечах винесли тяготи страшної війни, пройшли величезну життєву дорогу з радощами і успіхами, втратами і знегодами. Антоніна Демидівна воювала санінструктором у артилерійському протитанковому полку, а Марія Петрівна — у кулеметній роті. Обидві мали поранення, за бойові заслуги відзначені нагородами. З великою повагою слухали розповіді ветеранів відвідувачі, привітали їх зі святом та подарували квіти.
Під час марафону увазі учнів запропонували ролики «О той весне», «Я не видел войны», «Вставай, страна огромная!», «Ленинград. Блокада», «Военная хроника1941 – 1945», «День победы».
До заходу бібліотечні працівники підготували книжкову виставку «Там кожен був героєм».
Все менше залишається в живих тих, хто бився за нашу Батьківщину. Тим дорожче для нас присутність на святі почесних гостей – ветеранів Другої світової війни.
А у читальному залі Центральної дитячої бібліотеки для дітей середнього віку пройшла година пам’яті «День Перемоги — день пам’яті та надії», яка розпочалася хвилиною мовчання.
Ведуча заходу М.Серебрякова розповіла дітям про початок Другої світової війни, про нелюдське знущання фашистських загарбників. Згадали героїв-визволителів, які перемогли ворога, адже боролися заради волі й незалежності – захищали свою родину, свій дім, свою землю, свою рідну країну.
Діти переглянули уривки з документального фільму «Хроніка війни».
Протягом заходу лунали пісні, що завжди супроводжували солдата в поході, на привалі, а іноді і в бою, і сьогодні не втрачають своєї ваги. Їх пам’ятають, їх співають… «Степом, степом йшли у бій солдати», «Журавли», «Эх, дороги..», «Смуглянка» та звичайно «День Победы». Не менш проникливо, душевно і з любов’ю пролунали вірші Юлії Друніної, В. Соловйова та інших поетів воєнної та післявоєнної пори у виконанні учнів 5-А класу ЗОШ №6.
До цієї дати була оформлена книжкова виставка «По хвилям пам’яті». Окрасою заходу стала виставка дитячих малюнків «Була війна і була Перемога», яка діє з 5 травня по 10 травня.
Працівники Центральної дитячої бібліотеки разом з учнями 2-А та 3-А класу ЗОШ №6 відвідали ветерана війни Антоніну Демидівну Скрипник і привітали з Днем Перемоги. 

- Реклама -