В Добропіллі хочуть надати котам спеціальний статус

- Реклама -
На сайті електроних петицій міста Добропілля 26 квітня зареєстрована нова, автор якої пропунє визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Добропілля. 
Наводимо суть петиції №9, ініціатором якої є Андрій Олегович Климов:
«На жаль, в Добропіллі нерідко трапляються випадки отруєння вуличних котів мешканцями. Чому? Бо тварини, нібито, займають підвали і горища і це шкодить мешканцям. 
Насправді, коти є природньою частиною екостистеми міст, тому що вони боряться із гризунами (які є набагато шкідливішими, переносять різноманітні хвороби та псують інфраструктуру). Відтак, громада міста має попіклуватись про вуличних котів, аби уникнути різкого зросту популяції небезпечних гризунів. 
Для цього коти мають отримати спеціальний статус, офіційно стати частиною екосистеми м. Добропілля (за практикою м. Києва, м. Львова, м. Варшави). Що несе за собою цей статус: відповідний дозвіл вуличним котам жити на горищах, у підвалах будинків, захист від живодерів, які підсипають отруту вуличним тваринам. 
Водночас, слід приділити увагу питанню розмноження котів, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації та вакцинації. Пілотний проект зі стерилізації безпритульних тварин уже був реалізований, відтак, міська рада має механізм співпраці із громадським сектором в питанні гуманного регулювання чисельності вуличних котів. 
Що потрібно зробити? Відповідною ухвалою Добропільської міської ради проголосити котів частиною екосистеми міста і закріпити за ними захист, розробити відповідний документ, який регулюватиме програму ВСВ (відлов-стерилізація-випуск), внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території (з урахуванням права котів безперешкодно жити на горищах та у підвалах)».
Наразі петиція набрала 46 голосів з 200 необхідних. Голосування під кожною петицією триває 30 днів. Поки що ні одна петиція в Добропіллі не набрала необхідої кількості голосів.

- Реклама -