В Добропіллі створюють новий Статут громади

Сьогодні, 20 квітня, в залі засідань Добропільської міської ради відбувся семінар-тренінг «Громадські ради: розробка статутів територіальних громад в умовах реформування місцевого самоврядування та впровадження стандартів громадської участі», організаторами якого виступили UNDP Україна.

В заході взяли участь представники міської влади, громадських організацій та Громадської ради при виконкомі Добропільської міськради.

«Розробка нового Статуту нашого міста на сьогодні є дуже актуальним питанням, адже зараз ми користуємось документом, затвердженим майже 15 років тому. Саме Статут є важливою нормативною умовою функціонування територіальної громади та її органів, його прийняття дасть можливість деталізувати усі можливі форми участі мешканців Добропілля у вирішенні питань місцевого значення», — підкреслила Наталя Старостенко, керуючий справами виконавчого комітету Добропільської міської ради.

У сьогоднішньому семінарі-тренінгу взяли участь представники органів місцевого самоврядування Добропілля, Білицького, та Новодонецького, органів самоорганізації населення, члени громадської ради виконкому. Це дає змогу ще раз упевнитись, що успіх реформи місцевого самоврядування та децентралізації залежить від створення нового формату взаємодії «влада-громада» та передбачає залучення до процесу змін активних членів громади. В перспективі таке партнерство дозволить ефективно вирішувати проблеми місцевого розвитку.

В проект Статуту громади тепер будуть внесені форми участі громади у місцевому самоврядуванні, передбачена система контролю та відповідальності органів влади. 

- Реклама -