Христос воскрес! У Мирнограді на Донеччині святкують Світлу Пасху (Фото)

- Реклама -

Сьогодні, 16 квітня, у Великдень всі радіють і святкують найважливішу подію в історії людства – Воскресіння Сина Божого – Спасителя, який «смертю смерть подолав». Своїм Воскресінням Господь Ісус Христос дарував нам перемогу над смертю, вічне життя, спасіння і блаженство у Царстві Божому.

З ранку у Храмі Святих Апостолів Петра і Павла УГКЦ у Мирнограді відбувалися пасхальні богослужіння. Допомагали настоятелю храму отцю Івану Василенко правити святу Літургію отець Василій Довгань, капелан батальйону «Карпатська Січ», та семінаристи зі Львову.

У храмі зібралося дуже багато прихожан — жителів та гостей Мирнограду. Всі у церкві прославляли перемогу Господа нашого Ісуса Христа над смертю та адом співом великоднього тропаря «Христос воскрес із мертвих…» з приспівом: «І нам дарував життя вічне, поклоняємось Його на третій день воскресінню!». 

І, звісно, всі молилися за мир на Донеччині та за загиблих у зоні АТО.

Священики благословили прихожан хрестом, вітаючи їх словами: «Христос воскрес!», на що вони радісно відповідали: «Воістину воскрес!».

Не можна словами передати ту благодать, радість і торжество віри, які відчуваєш, перебуваючи у храмі у Великдень. Христос воскрес, і подарував нам надію, що і ми воскреснемо для прекрасного і вічного життя.

Наприкінці святкового богослужіння відбувся обряд миропомазання.

А потім на церковному подвір’ї священики благословили, окропивши святою водою, людей та пасхальні святкові наїдки: кулічі, яйця-крашанки, м’ясо, сир та інші страви.

Після благословення люди привітали один одного «Христос воскрес! – Воістину воскрес!» та пішли до своїх домівок для святкового сніданку, що зветься також розговінням.

А святі отці Іван Василенко і Василій Довгань відправилися до 66-го Львівського госпіталю, що базується у Покровську, а також до 55-го батальйону, щоб привітати зі святом Пасхи військових.

Окрім того, капелан «Карпатської Січі» разом з волонтерами привезли на Донбас від жителів Коломиї, Франківщини та інших сел Західної України великий пасхальний кошик для воїнів АТО. Дві тони пасок вони доставлять українським захисникам у Пісках та Авдіївці.

Отець Іван Василенко нагадав, що у понеділок і вівторок у Храмі Святих Апостолів Петра і Павла відбудуться пасхальні богослужіння, та запросив жителів і гостей Мирнограду на святу Літургію.  

Дивіться ФОТОРЕПОРТАЖ

- Реклама -