В Добропіллі пройшов тест на енергоефективність

В рамках проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» компанія ДТЕК провела тест на герметичність в будівлі Добропільської школи НВК №1. Це було наочне практичне заняття для учнів, які проходять навчання за курсом «Основи енергопостачання та енергозбереження». Кращіх з них нагородили подарунками.

«Безумовно, енергоефективність — це важливо, — підкреслив добропільський міський голова Андрій Аксьонов. — Суми, які сьогодні йдуть на оплату енергоносіїв в соціальній сфері, займають левову частку міського бюджету. І, звичайно ж, якщо ми не будемо знаходити нові шляхи зниження цих витрат, то ситуація ставатиме все більш проблематичною для подальшого існування міста. Тому якщо зараз, завдяки такому проекту, ми дійсно наочно побачимо, скільки ми втрачаємо і як можемо виправити ситуацію, то це буде суттєвий внесок як в розвиток наших дітей, так і в економіку міста».

Для проведення тесту була використана найуспішніша технологія вимірювання повітронепроникності будівель Blower-Door Test. Цей тест вважається одним з найуспішніших в світі. Він дозволяє будувати нові і модернізувати вже готові будівлі з точки зору енергоефективності. Основним завданням цієї технології є виявлення всіх дефектів герметичності будівлі, в той час як звичайне тепловизионное обстеження не дозволяє цього зробити. Безумовна перевага Blower-Door Test полягає в можливості проводити енергоаудит в теплу пору року і здійснювати всі ремонтні роботи до настання холодів.

Під час проведення Blower-Door Test, місця знаходження дефектів визначають за допомогою обладнання, що створює різницю тиску (система вентиляторів і манометрів), тепловізора і, в деяких випадках, генератора диму. У Добропільської школі НВК №1 використовувався генератор диму, так як він дозволяє візуалізувати фільтраційні процеси і місця виходу повітря через огороджувальні конструкції будівлі, наочно показуючи, де втрачається теплова енергія.

«Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» — одне з основних соціальних напрямів компанії ДТЕК. Ми прекрасно розуміємо, що енергоефективність — це інструмент для досягнення енергонезалежності країни, тому так важливо сьогодні навчати молоде покоління грамотно підходити до питань енергозбереження, — підкреслила представник організатора заходу керівник Департаменту по соціальному розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб. — За п'ять років нами проведена велика робота і дуже радує, що тепер до нас починають приєднуватися партнери. На утеплення безпосередньо цієї даху, гроші виділять саме вони, щоб показати на практиці, як можна усунути всі недоліки герметичності. Це говорить про те, що проект стає стійким і набуває більшої популярності. Сьогодні, завдяки тесту, проведеному компанією «Якір», всі присутні особисто переконалися в тому, що навіть найсучасніша система обігріву або заміна вікон не вирішує питання з економією на опаленні, якщо не усунені пошкодження герметичної оболонки будівлі. Для дітей це був наочний приклад значущості економії енергоресурсів».

Соціальний проект компанії ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» п'ять років надихає дітей і дорослих переносити отримані знання і навички в сім'ї, і використовувати їх в побуті. На сьогоднішній день подальшу реалізацію проекту в українських школах вважають необхідною більш 98% опитаних педагогів і практично стільки ж батьків учнів пілотних шкіл.

Продемонстрована технологія Blower-Door Test допоможе дітям з добропільських шкіл самостійно розробити енергозберігаючі проекти, спрямовані на вирішення виявлених проблем теплопостачання та теплозбереження свого будинку, класу та школи.

- Реклама -