Рівень цукру в крові: від норми до загроз здоров’ю

Всі ми знаємо, що таке цукор, але не кожен усвідомлює важливість рівня цукру в крові для нашого здоров’я. Цукор в крові – це глюкоза, яка є основним джерелом енергії для наших клітин. Від правильного його рівня залежить робота всього організму. Занадто високий або низький рівень цукру в крові може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Норма цукру в крові

Для дорослої людини нормальний рівень цукру в крові на голодний шлунок коливається від 3,9 до 5,5 ммоль/л. Через 1-2 години після прийому їжі ця цифра може зрости, але не повинна перевищувати 7,8 ммоль/л. Ці показники є загальноприйнятими, однак існують індивідуальні відхилення, які можуть залежати від віку, статі та інших факторів.

Якщо рівень глюкози в крові тривалий час виходить за рамки норми, це може свідчити про розвиток різних захворювань, зокрема діабету. Тому важливо регулярно перевіряти цей показник, зокрема у людей похилого віку або у тих, у кого в родині вже були випадки діабету.

Чому цей рівень перевищується?

Від чого піднімається цукор в крові? Існує багато причин. Головні з них:

  • неправильне харчування: вживання великої кількості простих вуглеводів, солодощів;
  • ожиріння та недостатній рух;
  • наявність супутніх захворювань (наприклад, порушення функції щитовидної залози);
  • прийом певних лікарських препаратів;
  • стрес і нервові напруження.

Це далеко не повний перелік причин, але ці фактори найчастіше призводять до збільшення рівня цукру в крові.

Які загрози для здоров’я може мати високий рівень цукру в крові?

Високий рівень цукру в крові не лише свідчить про потенційні проблеми з обміном речовин, але й може призводити до ряду серйозних захворювань. Перш за все, постійно підвищена концентрація глюкози в крові є основною причиною розвитку діабету 2 типу. Цей стан може призвести до ушкодження маленьких та великих кровоносних судин, що збільшує ризик інсультів, інфарктів, а також ускладнень від органів зору, нирок і нервової системи.

Додатково, високий рівень цукру в крові може сприяти розвитку атеросклерозу, звуженню та закупорюванню артерій. Це призводить до зниження кровопостачання вітальних органів, таких як серце і мозок. Відзначено також, що підвищена глюкоза у крові може погіршити здатність організму відновлюватися після запалень та інфекцій, а також може підвищити ризик розвитку деяких видів раку.

Тому, уникання довготривалого підвищення рівня цукру в крові – це ключ до збереження добробуту та профілактики численних захворювань.

Як стабілізувати рівень цукру?

Для стабілізації рівня цукру в крові рекомендується:

  1. Регулярно контролювати свій рівень глюкози.
  2. Збалансувати своє харчування: обмежити вживання простих вуглеводів та дотримуватися дієти.
  3. Займатися фізичною активністю.
  4. Уникати стресових ситуацій або навчитися їм протистояти.
  5. Приймати ліки для зниження цукру в крові за рекомендацією лікаря.

Для тих, хто шукає де купити препарати для нормалізації рівня цукру в крові, ми радимо звертатися на офіційний сайт мережі аптек «Бажаємо здоров’я». Вони пропонують широкий асортимент ліків, зокрема і ліки для зниження цукру в крові, за прийнятними цінами, і їх можна знайти як в Києві, так і в інших містах України.

Рівень цукру в крові – це важливий показник, який слід регулярно контролювати. Від нього залежить робота всього організму. Правильне харчування, активний спосіб життя та своєчасний прийом ліків допоможуть зберегти здоров’я та уникнути небезпечних ускладнень. Не забувайте про своє здоров’я і контролюйте рівень цукру в крові!

- Реклама -