У Дніпрі попрощалися з волонтеркою з Великої Британії Тетяною Мілард

Саме вона була за кермом джипа, який впав з греблі у ставок в селі Гришино.

Тетяна народилася в Бахмуті, розповідає її чоловік Кріс. 14 років тому переїхала навчатися до Великої Британії. Там стала професійною масажисткою та відкрила бізнес. Але з початком повномасштабного вторгнення, каже Кріс, не вагаючись повернулася до України та почала волонтерити.

В день своєї загибелі жінка везла з Великої Британії автівку військовим. Її родич Андрій каже, за кермом перебувала 15 годин. В Покровському районі Тетяна заїхала на ділянку дороги, на якій проводили ремонт.

«Навігатор повів Тетяну через дамбу, тому що налаштований так, не знаю. Тетяна була дуже втомлена. Її Рендж Ровер розвернуло й вона потрапила у водойму», – розповів він.

«Таня сказала мені, що вона не може припинити допомагати, що неможливо дивитися, як усі ці люди страждають, вмирають. Тож вона взяла гроші, поїхала до Польщі, купила машину швидкої допомоги, яку вона наповнила медичною допомогою. Її знали як «Ангел Бахмута» серед наших людей, «Принцеса-воїн» Таня, Танюшка», – каже чоловік загиблої.

Сестра Олена розповідає, коли загинув один з військових, Тетяна разом з побратимами створила благодійний фонд. У Великій Британії збирала кошти та закуповувала необхідні речі для захисників.

«Вона приїжджала для того, щоб зібрати гроші й заробляла сама їх. Вона дуже багато працювала, щоб вкласти максимум, скільки вона може», – розказує сестра загиблої.

Минулого року, каже Олена, вона пройшла курси тактичної медицини та допомагала в зоні бойових дій. Та певний час рідним про це нічого не казала.

«Вона казала, що я те саме роблю, ну трішки більше допомагаю. Ну а потім приходили фотки з лісу й повідомлення «Помоліться про нас». Вона завжди була така натхненна та впевнена в собі», – каже Олена.

Військовослужбовець Денис каже, разом з Тетяною цього літа під Кремінною рятували поранених.

«Було багато поранених й вона вивозила: забрала, вивезла, привезла, знову. Й це могло майже добу таке тривати. Вона просто візьме обійме й ти вже знову, як то кажуть, на заряді, на позитиві. Вона дійсно як янгол була у нас у лісі. Вона з нами майже чотири місяці пробула. Це дуже важка втрата», – розповів Денис.

Сестра загиблої каже: родина планує продовжити справу Тетяни — допомагати українським військовим.

«Вона дуже хотіла довезти цей пікап. Ми просто дуже хочемо, щоб те, що вона почала, вона нарешті доїхала. Тобто, в такому духовному сенсі. Ми оголосили збір на нову автівку, яка має доїхати», – сказала Олена.

Олена зазначила, що прощання відбудеться також в Києві, а поховають Тетяну Мілард у Великій Британії.

- Реклама -