Поради від лікаря. Поговоримо про жіноче здоровʼя

Молочниця, або вагінальний кандидоз, є досить поширеною гінекологічною проблемою серед жінок. Ця інфекційна хвороба викликається грибком Candida, зазвичай Candida albicans. Лікується це захворювання досить складно. Щоб пришвидшити процес лікування та зробити його більш ефективним, можна купити ліки від молочниці https://zdravica.ua/liki-vid-molochnici в інтернет-аптеці «Здравица».

Чому виникає молочниця

Існує кілька факторів, які можуть призвести до виникнення молочниці. До них можна віднести:

 • Зниження імунітету. Слабкий імунітет може зробити організм більш схильним до інфекцій, включаючи молочницю. Імунітет може бути ослаблений через стрес, неправильне харчування, захворювання або вживання деяких ліків.
 • Антибіотики. Прийом антибіотиків може призвести до порушення нормального балансу мікрофлори вагіни. Це може сприяти росту грибків Candida, що викликає молочницю.
 • Гормональні зміни. Періоди гормональних змін, такі як вагітність, менструація, прийом оральних контрацептивів або гормональна терапія, можуть створити сприятливі умови для росту грибків Candida.
 • Захворювання. Деякі захворювання, такі як діабет, можуть підвищити ризик виникнення молочниці через зміну рівня цукру в крові, що створює сприятливе середовище для росту грибків.
 • Носіння стійких синтетичних трусиків іншого білизни. Синтетичні тканини можуть створювати вологі та теплі умови, що сприяють росту грибків.

Якщо ви маєте підозру на молочницю або інші гінекологічні проблеми, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

Симптоми появи молочниці

З’явитися молочниця може досить несподівано. Жінка майже відразу відчує наявність цього захворювання. На це можуть вказати наступні симптоми:

 • Свербіж та подразнення влагалища. Одним з основних симптомів молочниці є відчуття свербіння і подразнення влагалищної області. Це може бути надзвичайно дискомфортним для жінок.
 • Біль або дискомфорт. Молочниця може викликати біль або дискомфорт в районі влагалища, особливо під час сексуальних відносин або під час сечовиділення.
 • Залозисті виділення. Зазвичай молочниця супроводжується слизистими виділеннями з влагалища. Вони можуть бути білими, схожими на сир, і мати неприємний запах.
 • Подразнення та набряклість. Вагінальна область може стати червоною та набряклою через запалення, яке викликає молочниця.
 • Інші ускладнення. У деяких випадках може виникнути більш серйозне запалення, яке виявляється в болях при ходьбі чи навіть у спині.

Важливо зауважити, що симптоми молочниці можуть бути схожими на інші гінекологічні проблеми, тому важливо консультуватися з лікарем для точної діагностики і лікування.

Ефективні ліки від молочниці

Одним із найпоширеніших методів лікування молочниці є застосування антимікробних препаратів. Основним з них є антифунгальні препарати, такі як флуконазол, клотримазол, міконазол та інші. Ці препарати діють на грибки Candida, які зазвичай спричиняють молочницю, і допомагають відновити нормальний баланс мікрофлори вагіни. Вони доступні у формі кремів, вагінальних свічок або таблеток і вимагають лікарського призначення.

Окрім антифунгальних препаратів, можуть бути рекомендовані антибіотики, якщо інфекція спричинена бактеріями, а не грибками. При цьому важливо точно визначити природу інфекції і обрати відповідний антибіотик.

Зазвичай лікування молочниці триває від кількох днів до кількох тижнів, в залежності від важкості захворювання. Після завершення курсу лікування важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і уникати факторів, що можуть сприяти повторному виникненню молочниці, таких як вагінальні душі або носіння синтетичного білизни.

Правила використання ліків від молочниці

Перш за все, перед початком будь-якого лікування молочниці, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Тільки фахівець зможе визначити вірний діагноз та призначити оптимальний курс лікування. Якщо лікар призначив вам антимікробні препарати або антифунгальні засоби, важливо дотримуватися вказаних доз та розкладу прийому. Не перевищуйте або не зменшуйте дозу без згоди лікаря.

Також дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 • Закінчуйте повний курс лікування. Не припиняйте лікування, якщо відчули полегшення симптомів, доки лікар не рекомендує це зробити. Незавершене лікування може призвести до рецидиву молочниці.
 • Уникайте самолікування. Не використовуйте антимікробні препарати без призначення лікаря. Не всі ліки підходять для лікування молочниці, і самолікування може спричинити ріст резистентних штамів грибків.
 • Дотримуйтесь гігієнічних правил. Під час лікування молочниці, особливо важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Ретельно мийте геніталії та використовуйте нейтральні засоби гігієни.

Якщо симптоми молочниці не зникають після закінчення лікування або повертаються, негайно зверніться до лікаря для подальшої діагностики та лікування.

 

- Реклама -