Як змагались мирноградські книгомани

У березні всі охочі учні 6-7 класів загальноосвітніх шкіл Мирнограда (колишній Димитров) прийняли участь у обласному конкурсі дитячого читання «Книгоманія — 2017». Головна мета конкурсу — заохочення дітей до систематичного читання художньої літератури, а також підвищення соціального значення бібліотек.

Конкурс проводився у три етапи. Перший (відбірковий) етап пройшов в усіх загальноосвітніх школах міста. Учасники повинні були прочитати 3 книжки, які не входять до шкільної програми з української чи зарубіжної літератури, і записати їх у читацький щоденник, ведення якого є необхідною умовою конкурсу. Юні книгомани представили увазі присутніх свої улюблені книги, намагалися здивувати всіх своєю ерудицією, вмінням аргументовано висловлювати свою думку, закликали однолітків до читання ними обраних книг.

За результатами оцінювання журі визначило 2-х переможців (по одному з 6 та 7 класів), які отримали звання «Суперчитач школи» і продовжили змагання в другому етапі конкурсу.

II етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2017» відбувся 23 березня у бібліотеках ЦБС Відділу культури Мирноградської міської ради. До Центральної дитячої бібліотеки завітали переможці I етапу — учні 6-7 класів загальноосвітніх шкіл № 1, 4, 6, 9, 17 а до бібліотеки – філії №1 — учні загальноосвітніх шкіл № 5, 8, 10, інтернату, гімназії.

Всі учасники прочитали і зробили записи у своїх читацьких щоденниках про 5 книжок, які не входять до шкільної програми з літератури. Кожен учасник показав свої здібності, свою кмітливість, увагу, зосередженість, і тому кожна розповідь видалася дуже цікавою. Мандруючи сторінками улюблених творів, діти отримали можливість проявити себе не лише інтелектуально, а й творчо: декламували свої вірші та уривки зі своїх оповідань.

Журі і всі присутні оцінювали інтерпретацію, креативність та артистизм учасників. Перемогу та звання «Суперчитач бібліотеки» у ІІ етапі конкурсу здобули від Центральної дитячої бібліотеки: Полякова Софія, учениця 6 класу ЗОШ №1 та Бусов Микола, учень 7 класу ЗОШ №17. Від бібліотеки-філії №1 переможцями стали Пімонова Поліна, учениця 6 класу ЗОШ № 5 і Журенко Маргарита, учениця 7 класу ЗОШ № 10

Переможці продовжили змагатися за титул найкращого у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія – 2017», який пройшов у Центральній дитячій бібліотеці 30 березня 2017 року. Учасники демонстрували свій творчий підхід до презентації улюбленої книги, емоційно ділилися враженнями про твір та літературного героя.

Атмосфера розповідей про найцікавіші книги, епізоди з книг заповнила залу Центральної бібліотеки для дітей. Пригодницька, фантастична, детективна, кумедна – ось тематика книг, про які розповідали діти. Серед авторів Купер Д.Ф., Пагутяк Г., Роздобудько І., Гоголь М.

Виступи конкурсантів оцінювалися за різними критеріями. Основним серед них було вміння творчо, креативно розповісти про свою улюблену книгу, поділитися враженнями від прочитаного та відповісти на деякі запитання.

Суперчитачами міста стали Пімонова Поліна, учениця 6 класу ЗОШ № 5, яка презентувала книгу Роздобудько І. «Арсен» і Бусов Микола, учень 7 класу ЗОШ №17 за розповідь про книгу Купера Д.Ф. «Останній з могікан».

Саме вони 29 квітня будуть приймати участь у обласному конкурсі дитячого читання, який відбудеться у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки м. Дружківки.

- Реклама -