У наступному році Кабмін запустить нову пенсійну реформу

У наступному році Кабмін запустить нову пенсійну реформу. Зокрема, у нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. 

Як розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, мета реформи — забезпечити, щоб кожен пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% від його середньої заробітної плати протягом життя. Разом з накопичувальною складовою вона має становити не менше 50%.

«Як це працюватиме? Щомісяця працевлаштовані українці сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент. Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, — отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні — отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої — 8 балів. Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати. Так зробимо солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації», — пояснив Денис Шмигаль.

- Реклама -