Кабмін підтримав законопроєкт про використання препаратів із медичного канабісу для лікування окремих хвороб

Кабмін підтримав законопроєкт про використання препаратів із медичного канабісу для лікування окремих хвороб, повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Цей законопроєкт про регулювання обігу сировини для виробництва лікарських засобів, які є ефективними при лікуванні понад 50 патологічних станів. Це і неврологічні захворювання, і хронічний біль невропатичного походження, і паліативна допомога в частині полегшення болю, налагодження сну»,– повідомив Ляшко.

Він також зазначив, що не варто ототожнювати ліки з канабісу з наркотичними речовинами, оскільки вони не мають психоактивної дії, і заходи регулювання їх обігу різні.

«Cannabis sativa має у своєму складі сотні унікальних канабіноїдів та речовин. З усіх цих речовин тільки тетрагідроканабінол та його ізоформи мають психоактивний ефект. І це при так званому «проблемному вживанні». Всі інші канабіноїди не мають психоактивного ефекту, не призводять до звикання або ейфорії та широко використовуються в лікарській практиці», — пояснив Ляшко.

- Реклама -