Велике відпрацювання: що сталося в Покровській оперзоні

За розпорядженням заступника голови Нацполіції – начальника ГУНП в Донецькій області В’ячеслава Аброськіна на території Покровського відділу та його базових відділень поліції з 20 по 24 березня проводилось оперативно-профілактичне відпрацювання. За 5 днів оперативно-профілактичних засобів складено 228 матеріалів за адміністративні правопорушення, розкрито більш, ніж 50 злочинів.

Щодня до превентивних спецзаходів залучалось близько 100 представників різних служб місцевих відділень поліції, главку та доданих сил. Заходи були спрямовані на забезпечення безпеки місцевих мешканців та підтримання правопорядку на території обслуговування Покровської оперативної зони.

Вулиці, дорожні розв’язки, залізничні та автовокзали, блокпости та стратегічні об’єкти Покровська, Мирнограду, Добропілля, Селидового – все перебувало під пильним наглядом поліцейських. Окремі групи оперативників працювали над затриманням злочинців, виявленням осіб, причетних до бандформувань та роззброєнням громадян. В кожному населеному пункті, який знаходяться на території обслуговування Покровського відділу поліції, працювали піші та автопатрулі.

Бойовики. Виявлення та затримання учасників незаконних збройних формувань – одне з пріоритетних напрямків роботи поліцейських. Правоохоронці поступово виявляють осіб, які, озброївшись, несли службу в лавах бандформувань, були інформаторами та корегувальниками вогню. Так, під час спецзаходів правоохоронцями було затримано 3 чоловіків, які були активними членами НЗФ. В Покровську в перший день відпрацювання був затриманий місцевий мешканець, причетний до діяльності незаконних збройних формувань, а під час спецзаходів в Селидовому був затриманий бойовик з «Оплоту» з позивним «Чико».

Зброя. Під час проведення спецзаходів поліцейські 7 разів вилучили з незаконного обігу зброю та боєприпаси. Взагалі вилучено 3 гранати, запали УЗРГМ, більше 150 набоїв та 2 одиниці холодної зброї. Так, в Покровську 23-річний молодик розгулював містом із 2 бойовими гранатами. Небезпечні «подарунки від друга» вилучені, а порушнику загрожує до 7 років позбавлення волі.

Наркотики. Над документуванням наркозлочинів співробітники поліції працюють щоденно. Головне завдання — виявлення осередків наркозлочинності та перекриття каналів постачання наркотиків на територію регіону. Так, за 5 днів превентивного відпрацювання правоохоронці 23 рази вилучали наркотики у громадян: 225 грамів марихуани та близько 15 мл опію. Майже кожний правопорушник запевняв, що «наркозілля» зберігав для власного вживання. Достовірність їх слів буде встановлено під час досудового розслідування. Наркотичні речовини вилучені та направлені на експертизу, а відносно правопорушників відкриті кримінальні провадження.

Розшукова діяльність. За період спецзаходів було розшукано 12 осіб, що переховувалися від закону за різні види злочинів. Покровські правоохоронці затримали 29-річного правопорушника, який 10 років переховувався, намагаючись уникнути покарання.

Крім того було розкрито 38 крадіжок, 1 грабіж, припинено діяльність 5 пунктів незаконного прийому металобрухту. Також правоохоронці затримали підозрюваних за рядом резонансних злочинів. Так, в Покровську було затримано злочинця, який намагаючись викрасти майно, ледь не вбив 31-річного місцевого підприємця.

Безпека дорожнього руху. Особлива увага приділялась дотримання громадянами правил дорожнього руху. Так, співробітниками поліції, які відповідають за цей напрямок роботи було складено 148 адміністративних протоколів за порушення правил дорожнього руху, виявлено 28 водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння та 14 транспортних засобів, які перевозили металобрухт, деревино та вугілля без відповідних документів.

Правоохоронці значну увагу приділили перевірці власників зареєстрованої зброї. Так, за порушення вилучено 15 одиниць зброї (1 – промисловий карабін, 9 –газових пістолетів, 5 – мисливських рушниць) та притягнуто до адміністративної відповідальності 34 власників.

Всього за 5 днів оперативно-профілактичних засобів складено 228 матеріалів за адміністративні правопорушення.

Незважаючи на закінчення відпрацювання, ініційованого керівництвом главку, правоохоронці Покровської оперзони продовжують нести службу в посиленому режимі, адже головне завдання поліцейських — забезпечити безпеку громадян та знизити рівень злочинності.

- Реклама -