ОЩАДБАНК ПОЧНЕ БЛОКУВАТИ РАХУНКИ ПЕНСІОНЕРАМ ТА ПІЛЬГОВИКАМ!

Ощадбанк з 1 вересня 2023 року може почати блокувати рахунки пенсіонерам та одержувачам соціальної допомоги з числа внутрішньо переміщених осіб, якщо ті не пройдуть фізичну ідентифікацію у його відділеннях.

Про це йдеться в офіційному повідомленні держбанку, в якому він послався на ухвалу Кабміну №637 від 5 листопада 2014 року. У цьому документі закладено вимогу щодо ідентифікації кожні 6 місяців, але там був і виняток.

Людині дозволялося не проходити ідентифікацію під час карантину COVID-19, який з липня в Україні закінчився. І, відповідно, автоматично скасовано всі винятки з пільгами, які до нього прив’язувалися.

Тому всім пільговикам і пенсіонерам потрібно буде особисто пройти ідентифікацію в Ощадбанку для подальшого отримання державних виплат на свої рахунки. Для чого кожній людині (власнику рахунку) необхідно з’явитися до банку та пред’явити документи — паспорт чи інший документ, що підтверджує особу, а також платіжну картку чи електронне пенсійне посвідчення.

Після цього власник картки повинен здійснити хоча б одну операцію з нею або переглянути залишок по рахунку, або отримати готівку. Це робиться для введення PIN-коду, щоб точно підтвердити, що картка належить даному власнику. Все це потрібно повторювати кожні 6 місяців.

Проте сам рахунок не закриють. В інформації держбанку йдеться про те, що рахунок залишиться, а розблокувати (почати ним користуватися) його можна буде наступного дня після того, як власник доїде до банку та пройде ідентифікацію.

- Реклама -