НСЗУ інформує

Щеплення роблять не лише у дитячому віці. Адже проти деяких захворювань імунітет зберігається не на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Також крім щеплень, які дорослим треба планово пройти чи обов’язково надолужити за Національним календарем, є необов’язкові, але важливі щеплення, вакцину для яких можна придбати за власний кошт. Розповідаємо, які щеплення треба зробити дорослим.

Дорослі мають отримувати регулярні щеплення від дифтерії й правця. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше отримали щеплення, проводять у віці 26 років. Подальша планова ревакцинація проводиться кожні 10 років.
Ці щеплення для дорослих входять до безоплатного пакету “Первинна медична допомога”.

Дорослим варто вакцинуватись проти кору, краснухи та паротиту, якщо вони ніколи не вакцинувались від цих хвороб і немає медичних даних про імунізацію. Невакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць. Вакцинація дорослих бюджетним коштом не передбачена (окрім деяких виключень). Проте можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря чи терапевта: у його кабінеті або в кабінеті щеплень вашої амбулаторії.

Щодо щеплення від гепатиту B. Вакцину проти гепатиту B було введено до програми імунізації дітей лише з 2001 року. Відповідно, усі, хто народився до 2001 року, скоріше за все не мають щеплення від гепатиту В. Вакцинація дорослих бюджетним коштом не передбачена. Проте можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря: у його кабінеті або в кабінеті щеплень вашої амбулаторії.

І ще кілька важливих щеплень, які варто зробити дорослим, але — придбавши вакцину за власний кошт:
-щеплення від грипу;
-щеплення проти вірусу папіломи людини;
-щеплення від гепатиту А.

- Реклама -