Рятувальники Покровська нагадують про заборону спалювання сухої трави

З настанням перших теплих днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави і різного сміття. В такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.

Тому співробітниками 9 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями приватного житлового сектору Покровська з метою попередження та нагадування громадянам, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої рослинності, стерні та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищує повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини.

Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше. Так, 10 березня поточного року власниця домоволодіння у с. Гришине Покровського району підпалила суху траву та залишила вогнище без нагляду. В результаті полум’я вітром перекинулося на господарчу будівлю (сарай).

У зв’язку з вище зазначеним звертаємось до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, які можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Інспекторський склад 9 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області

- Реклама -