Мирноград оголосив про набір присяжних

Відповідно до ст. 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» відповідні місцеві ради формують і затверджують списки присяжних з числа громадян, які постійно проживають на територіях, на які поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, відповідають вимогам статті 65 цього Закону і дали згоду бути присяжними. Список присяжних затверджується на три роки і переглядається в разі необхідності. В Мирнограді пропозицій від громадян чекають до травня.

Відповідно до вимог ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:

1. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

2. Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Для своєчасного формування та затвердження списку присяжних, пропонується до 03.05.2017 надати пропозиції щодо включення до складу присяжних до сектору юридичного забезпечення Виконавчого комітету Мирноградської міської ради: вул. Центральна, буд. 9 м. Мирноград, кабінет № 31. Консультації за телефоном (06239) 63130.

- Реклама -