Порядок подання та оформлення документів для призначення/поновлення пенсій особам, які тимчасово проживають за кордоном

Постановою правління Пенсійного фонду України від 20.04.2023 № 22-1 внесено зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які передбачають призначення (поновлення) пенсії, особами, які у зв’язку з агресією російської федерації тимчасово проживають за кордоном та отримали тимчасовий захист або статус біженця.

Текст Порядку — https://griml.com/iUZPQ.

Відтепер громадяни, які проживають за кордоном, у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, у якому його буде припинено чи скасовано, можуть надсилати заяву про призначення/ поновлення пенсії та необхідні для цього документи поштою.

Основні документи, які необхідно подати для призначення пенсії:

паспорт,

ідентифікаційний код,

документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток, та ін.),

довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000 (за бажанням),

реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк),

фотографія для пенсійного посвідчення (2,5х3);

свідоцтво про шлюб у разі зміни жінкою прізвища.

До заяви про призначення пенсії додаються:

копія документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію їх місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (з перекладом);

оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом);

копії документів, що визначають право на призначення пенсії (з повним переліком документів можна ознайомитися в пунктах 2.1- 2.4, 2.6, 2.9 розділу ІІ Порядку № 22-1).

Для поновлення пенсії до заяви про перерахунок пенсії додаються:

копія документа/документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця, реєстрацію їх місця тимчасового проживання / перебування за кордоном (з перекладом);

оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою (з перекладом);

копія паспорта громадянина України.

Форма заяви для призначення/ поновлення пенсії наведена в додатку 1 до Порядку № 22-1.

Додані до заяви про призначення (поновлення) копії документів повинні бути засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.

Днем звернення за призначенням/поновленням пенсії вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Заява про призначення (поновлення) пенсії може подаватись до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації особи.

- Реклама -