ДОСТРОКОВІ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ І ГРУПИ ТА ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА І ГРУПИ

Достроковий вихід на пенсію регулюється Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Текст закону — https://is.gd/n3810x.

Відповідно до частини 1 статті 115 цього закону право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи з інвалідністю по зору I групи — сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи — після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років у чоловіків і не менше 10 років у жінок. Підставою для отримання пенсії є звернення особи. За недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, звернення надають їх законні представники.

Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати наступні документи:

паспорт;

реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);

документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);

довідка про заробітну плату для обчислення пенсії за будь-які 60 календарних місяців підряд до 01 липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);

документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

Фінансування пенсії, допомоги на поховання та оплата послуг за їх доставку таким особам у період до досягнення пенсійного віку здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

Як подати заяву для призначення дострокової пільгової пенсії  за віком особам з інвалідністю по зору I групи та особам з інвалідністю з дитинства I групи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України — дивіться за посиланням.

Хто має право на дострокові пенсії дивіться за посиланням.

 

- Реклама -