ВПО знову можуть оформлювати пенсійні посвідчення

Внутрішньо переміщені особи, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року, зможуть оформити чи поновити пенсійне посвідчення у паперовому вигляді. Кабмін дозволив замість пенсійного у вигляді платіжної картки (ЕПП), оформлювати звичайне паперове пенсійне.

Як було?
Для переселенців, які набули цього статусу до 24 лютого 2022 року, не було дозволено виготовляти паперові пенсійні посвідчення, а лише електронні посвідчення пенсіонера (ЕПП) в Ощадбанку. Ощадбанк же не виготовляє ЕПП з початку повномасштабної війни. ВПО, які отримали цей статус після 24 лютого 2022 року, для оформлення посвідчення могли звернутися в будь-який інший банк, тож з такими проблемами не стикалися.

Як буде?
Скасували дію абзацу третього пункту 1 постанови КМУ від 05 листопада 2014 року №637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», яким передбачено, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати пенсій таким особам проводиться емісія платіжних карток, що водночас є пенсійними посвідченнями, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Що це дає?
Наявність пенсійного посвідчення, зокрема, дає право на:

виїзд за кордон для людей з інвалідністю;
безоплатний проїзд у громадському транспорті;
пільги при придбанні лікарських засобів;
санаторно-курортне лікування;
послуги соціально-побутового забезпечення;
трудові пільги;
право на позачергове обслуговування в касах, на підприємствах, що надають послуги населенню;
пільги та знижки навіть у розважальних закладах.

- Реклама -