Як  розрахувати розмір житлової субсидії?

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», право на отримання субсидії має родина або окрема особа, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Для оформлення житлової субсидії необхідно подати заяву про призначення субсидії та декларацію про доходи і витрати.

Розрахунок суми виплати здійснюється за формулою:

Ро = Кд: Кг х Р, де

Ро —  частка плати за послуги домогосподарства (частка доходу), яка для

розрахунку субсидії округлюється до двох знаків після коми

Кд — коефіцієнт доходу домогосподарства — відношення розміру

середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія

Кг — базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії — два  прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць (Кг=2)

Рг —  базова норма плати за послуги -15% середньомісячного сукупного доходу домогосподаоства (Рг=15)

Житлова субсидія розраховується окремо на неопалювальний сезон та  на опалювальний сезон: з 01 травня по 30 вересня з 01 жовтня по 30 квітня.

Для домогосподарств з індивідуальним опаленням субсидія розраховується на опалювальний сезон з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Подати заяву про призначення житлової субсидії чи пільги можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України   https://portal.pfu.gov.ua/

Заощаджуйте свій час та користуйтеся електронними сервісами Пенсійного фонду України не виходячи з дому!

 

- Реклама -