Розмитнення авто в «Дії» — як це працюватиме і як зменшаться ціни

Незабаром в «Дії» запуститься послуга розмитнення авто онлайн. Про це повідомляється на diia.gov, а також описується, як працюватиме сервіс. А поки він ще не запущений, на порталі вже доступний калькулятор, з допомогою якого можна розрахувати приблизну вартість розмитнення за майбутніми правилами.

Послуга стане однією з перших цифрових в митній сфері. Вона покаже, наскільки швидкою та прозорою може бути українська митниця.

В новому сервісі, для розрахунку митних платежів враховуватимуться лише об’єктивні показники, на які не може вплинути людина: рік випуску авто, тип палива, обʼєм двигуна та ексклюзивність авто. За рахунок цього, вартість розмитнення знизиться, а розмитнення електрокарів взагалі буде безоплатне.

Так, дизельна Audi A3 2006 року обʼємом 2.0 обійдеться в 80 132 грн замість 143 500 грн. А розмитнення Tesla Model 3 – 0 грн замість 8 600 грн по старій системі.

На сайті вже працює калькулятор, який через просту формулу розраховує вартість розмитнення за новою системою. З його допомогою можна зʼясувати, скільки коштуватиме розмитнення вашого авто.

Для зміни підходу до визначення вартості розмитнення Мінцифри ініціювали зміни до двох законів: Податкового кодексу та Митного кодексу. Тож послуга буде запущена, щойно відбудуться відповідні законодавчі оновлення.

Між тим, вже відомо, як саме буде відбуватись розмитнення авто через «Дію». Як розмитнити авто онлайн:

1. Заповнити митну декларацію в «Дії«. Ввести VIN-код автомобіля, який хочете розмитнити. Деякі поля підтягнуться автоматично, а деякі — потрібно заповнити.
2. Сплатити митні платежі. На основі даних декларації сума митних платежів буде розрахована автоматично. Вам лише буде потрібно сплатити її в «Дії», вказавши реквізити власної банківської карти.
3. Далі лишається пройти митний контроль. Пред’явити авто митному органу. Потрібно мати:

· Телефон чи планшет з «Дією»,
· Доступ в інтернет,
· Цифровий паспорт: закордонний чи ID-картка,
· Банківська картка для оплати,
· Оригінали документів:

· паспорт громадянина,
· податковий номер (за наявності),
· документ про купівлю авто (договір, інвойс тощо),
· технічний паспорт на авто,
· документ, що підтверджує факт зняття машини з обліку в країні реєстрації,
· договір або нотаріальне доручення (у разі ввезення в інтересах іншої особи).

Якщо ви хочете скористатися послугами перевізника через кордон, декларацію однаково заповнюєте ви як власник автомобіля. Але потрібно зазначити в ній, що ви не ввозитимете автомобіль в Україну самостійно – натомість вкажіть дані перевізника.

- Реклама -