Судовий збір 2023

За подання фізичною особою до суду позовної заяви:

майнового характеру доведеться сплатити: 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру ПМ для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (не менше 1073,60 грн та не більше 13 420 грн);

немайнового характеру: доведеться сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн);

Таким чином, судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу складатиме – 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1073,60 грн.

За заяву про поділ майна при розірванні шлюбу доведеться заплатити 1% вартості позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше трьох його розмірів для працездатних осіб – не менше 1073,60 грн та не більше 8052 грн.

0,2 розміру прожиткового мінімуму – 536,80 грн – сплачуватимуть фізичні працездатні особі за подання до суду таких заяв:

у справах окремого провадження;

про забезпечення доказів або позову;

про перегляд заочного рішення;

про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);

про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу);

про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду;

про роз’яснення судового рішення, які подано.

Розгляд заяви про видачу судового наказу обійдеться у 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 268,40 грн, а за скасування такого наказу доведеться сплатити 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 134,2 грн.

За заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України встановлено судовий збір у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 536,80 грн.

Подання апеляційної скарги на рішення суду обійдеться дорожче: 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. А за подання касаційної скарги на рішення суду: 200% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

А от подання фізичною особою апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду коштуватиме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 536,80 грн.

За повторну видачу копії судового рішення доведеться сплатити 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу – 8,05 грн.

- Реклама -