П’ять речей, які варто зробити перед святами пацієнту

 

Уточніть графік роботи сімейного лікаря

Якщо у вас укладена декларація з сімейним лікарем – уточніть, як він працює під час свят. Можливо він планує відпустку.

Якщо у вас немає декларації з лікарем – пам’ятайте, ви можете звернутися до будь-якого лікаря первинки без укладеної декларації під час війни. Однак уточніть, де знаходиться найближча амбулаторія та графік прийому лікарів.

Домовтеся з лікарем про спосіб зв’язку

Часто лікарі дають свій номер телефону пацієнтам з якими уклали декларацію. Зокрема, щоб швидко виписати направлення чи рецепт за Програмою медичних гарантій.

Уточніть у лікаря, чи можете ви з ним зв’язатися у разі чого під час свят зручним способом: заталефонувавши, або написавши у месенджер.

Перевірте “Доступні ліки”

Якщо ви отримуєте препарати за програмою “Доступні ліки” – перевірте чи не закінчуються ліки. Якщо ви бачите, що їх не вистачить до кінця свят – краще завчасно звернутися до лікаря за новим рецептом та отримати препарати в аптеці.

Оновіть домашню аптечку

Кінець року – саме час перевірити ліки в домашній аптечці. Перевірте термін придатності ліків, які залишилися. Що має бути в базовій домашній аптечці, ми писали тут.

Дізнайтеся альтернативний номер виклику бригади екстреної медичної допомоги

На випадок, коли номер 103 перевантажений краще мати під рукою альтернативний номер екстреної допомоги у вашому населеному пункті або районі. Альтернативний номер телефону екстренки можна дізнатися в місцевих органах влади, зокрема на сайтах територіальних громад.

- Реклама -