Новий Рік під час воєнного стану

 

 

Запускати салюти, феєрверки та використовувати петарди під час дії воєнного стану — ЗАБОРОНЕНО ПО ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ. Тих, хто не виконуватиме обмеження буде притягнуто як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

Статті, які передбачають покарання за реалізацію чи використання піротехнічних засобів

Відповідно до статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення, а саме:

-за статтею 164 Кодексу України порушення порядку провадження господарської діяльності штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Також у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;

-за статтею 182 КУпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях. За це сплачується штраф від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;

-за статтею 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) штраф становить від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;

-стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Також, у Верховній раді чекає на друге читання законопроєкт №7438, який пропонує заборонити продаж, передачу та використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин.

Що відомо про заборону феєрверків?

16 серпня 2022 року Верховна рада України підтримала за основу законопроєкти №7438, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу піротехнічних виробів» що забороняє продаж та використання феєрверків.

У грудні 2021 року на сайті президента України була зареєстрована петиція «Про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів й закриття усіх магазинів піротехніки». Петиція набрала понад 25 тисяч голосів і була успішно підтримана.

- Реклама -