Хто відповість за порушення графіків відключення електроенергії?

На сьогодні через руйнування та аварії внаслідок постійних російських атак українська електроенергетика не може задовольнити потреби всіх споживачів. Маємо як дефіцит генерації, так і обмеженість пропускної здатності магістральних мереж.

Тривалий час, зокрема, по південному регіону було мережеве обмеження 600 МВт, що приблизно дорівнює ліміту споживання однієї-двох областей.

Водночас для справедливого забезпечення електроенергією, операторами систем розподілу мають дотримуватись такі пріоритети:
— Критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні.
— Об’єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави.
— бізнес, який виготовляє критично важливі товари та продукти. Наприклад, хлібопекарні та молокозаводи.
— Житловий сектор.

Станом на сьогодні найбільше таких порушень зафіксовано у Волинській, Київській, Полтавській, Миколаївській, Одеській областях та м. Києві. Найменше порушень на даний час виявлено у Івано-Франківській, Кіровоградській та Рівненській областях.

Також НКРЕКП зафіксовано недотримання вимог щодо обслуговування споживачів колл-центрами у 10 операторах систем розподілу. Комісія через численні звернення споживачів щодо нерівномірних та несправедливих графіків відключення електроенергії та неналежного інформування про перерви в електропостачанні розпочала перевірки 12 ОСР: у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Київській, Львівській, Одеській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Полтавській областях, а також у місті Києві.

- Реклама -