Чи можуть українців мобілізувати не в тій області, де вони зареєстровані?

В різних регіонах України через війну триває мобілізація, якій підлягають військовозобов’язані чоловіки віком 18-60 років. Під час неї представники військкоматів не можуть призвати на службу жителя іншої області, але вправі перевіряти документи й просити стати на військовий облік за місцем проживання.

Про це розповів начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України полковник Роман Горбач.

Водночас у законодавстві країни немає порядку або чіткого положення про вручення повісток, їхню роздачу на блокпостах, у різних закладах, на вулиці тощо.

«Якщо громадянин надовго вибуває в інший регіон, то має «знятися» з військового обліку і стати на новому місці. Якщо людина у відрядженні – теж мають бути відповідні документи», – пояснив військовий.

На питання, чи є повноваження у представників центру комплектування в одній області направити військовозобов’язаного на проходження якихось дій у такий же центр в іншому регіоні, Горбач відповів заперечно.

«Ні. Але якщо у спілкуванні з’ясується, що громадянин тут мешкає якийсь час, то згідно закону він мусив би стати тут на військовий облік. Його можуть запросити для цього у військкомат і уточнити всі облікові дані. Якщо справді на день поїхав до батьків, наприклад, і повертається, чи навпаки, то я не думаю, що йому вручать повістку. Якщо вручать, то це буде не зовсім правильно. Але ця ситуація часто перебільшена», – зазначив полковник ЗСУ.

- Реклама -