Покарання за військові злочини

 

 

13 грудня 2022 року Верховна Рада України ухвалила в цілому як закон законопроект №8271, яким судам буде ЗАБОРОНЕНО ПРИЗНАЧАТИ БІЛЬШ М’ЯКЕ ПОКАРАННЯ, ніж передбачено законом, за низку військових кримінальних правопорушень, тобто фактично пропонується прирівняти до корупційних.

Зокрема, пропонується, щоб суди НЕ МОГЛИ ПОМ’ЯКШУВАТИ ПОКАРАННЯ засудженим за кримінальні правопорушення, передбачені:

Стаття 403 Невиконання наказу начальника

Стаття 405 Погроза або насильство щодо начальника

Стаття 407 Самовільне залишення військової частини або місця служби

Стаття 408 Дезертирство

Стаття 429 Самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю

 

‼️ Якщо ці злочини вчинено в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці ‼️

Також збільшується покарання за невиконання наказу по статті 403 КК (мінімальне покарання буде становити – 5 років позбавлення волі).

 

Корегується ч. 5 ст. 407 КК статті, вона буде звучати так:

 

«Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці КАРАЮТЬСЯ ПОЗБАВЛЕННЯМ ВОЛІ НА СТРОК ВІД П’ЯТИ ДО ДЕСЯТИ РОКІВ».

Збільшуються санкції за відповідні правопорушення у КУпАП.

 

Самовільне залишення військовослужбовцем військової частини або місця служби вчинене в умовах воєнного стану або бойовій обстановці, незалежно від строку продовжуваності вчинення таких дій, містить склад кримінального правопорушення передбаченого частиною 5 статті 407 КК та виключає адміністративну відповідальність передбачену статтею 172-11 Кодексу про адміністративні правопорушення.

- Реклама -