Основні рекомендації з використання електрогенераторів

Передусім, ДСНС пропонує купувати лише сертифіковану продукцію тільки в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватись інструкцій виробника.

Розміщення — генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.
Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) – мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.  

Підключення — під час підключення генератора до споживачів необхідно дотримуватися  відповідної інструкції. Під’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.
Слід перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність цієї моделі генератора й перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху). У процесу варто використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.

Експлуатація — перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження.  Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора слід заземлити. Уникайте контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами.

Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються.
Під час роботи електрогенератору контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть і знеструмте його.

Зберігання ПММ — пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах. Найбезпечніше їх зберігати у провітрюваній, окремо розташованій зоні з навісом та обмеженим доступом сторонніх і дітей. Не допускайте проливу палива, щільно закривайте каністри. У випадку проливу палива, посипте це місце піском, який потім зберіть у металевий ящик чи відро.

Дії під час загорання генератора:
У разі загорання генератора кожний громадянин зобов’язаний:
негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101 і назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення загорання, обстановку на пожежі, наявність людей, назвати своє прізвище;
-знеструмити електрогенератор;
-вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння. Краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Зазначену інформацію можна знайти на його етикетці. В інших  ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими слід накрити генератор);
-у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби;
-організувати зустріч підрозділів ДСНС, надати їм допомогу у виборі найкоротшого -шляху для під’їзду до осередку пожежі.

Забороняється під час використання генераторів:
-вносити зміни в конструкцію генератора;
-розміщувати  генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у -звибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в
-приміщеннях з можливим перебуванням людей;
-палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора; 
-відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
-заправку генератора при працюючому або не охолодженому двигуні;
-об’єднувати генератори у ланцюг;
-перебування поруч з генератором стороннім особам  або тваринам;
-змішувати різні види мастила та палива;
-перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

- Реклама -